Jak zarobić na korzystaniu z banków? Ile zarobiłem w 2020 r.?

Czas opisać moje zyski uzyskane w związku z zakładaniem kont osobistych lub wyrabianiem kart kredytowych w różnych bankach. Odpowiem na pytanie jak zarobić na korzystaniu z banków?

Obecnie, na 27 kwietnia 2021 roku, korzystam z usług 9 banków. W poniższym wpisie przedstawiam ile i w jakiej formie otrzymałem nagrody w każdym z banków i co musiałem zrobić by je otrzymać. Na pewno można z banków „wycisnąć” więcej ale ja działam zgodnie z zasadą, że nie wydaję więcej niż potrzebuję i wybieram takie promocje by mieć nad nimi kontrolę. Osoby mające duże wydatki miesięczne są w stanie uzyskać maksymalne kwoty. Poniższe wyliczenia nie uwzględniają odsetek od oszczędności.

Na wstępie zaznaczę, że w przypadku dwóch banków, Idea Bank i Banku Pekao SA posiadałem konta już dużo wcześniej i nie mogłem korzystać z warunków promocyjnych, jednak w pewnym sensie poczynione zmiany również przyniosły mi korzyści.

Reklama

Idea Bank – Konto Idealne

Konto wymagane by uzyskać promocyjne warunki oprocentowania lokat. Konto jest darmowe i nie wymaga żadnych czynności. W związku z przymusową restrukturyzacją Idea Banku rachunek prowadzony jest obecnie przez Bank Pekao SA. Po zakończeniu ostatniej lokaty rachunek będę zamykał.

Nest Bank – Nest Konto

1 października 2020 r. w moim portfelu kont bankowych pojawiło się Nest Konto. Podobnie jak konto w Idea Banku założyłem aby uzyskać promocyjne warunki oprocentowania lokat. Konto również jest bezwarunkowo bezpłatne. 

Bank Pekao SA – Konto Przekorzystne

Jeszcze niedawno posiadałem tam „Eurokonto Standard” przeniesione jeszcze z czasów nieistniejącego już Bank BPH. Posiadanie tam konta wiązało się z comiesięczną opłatą 10,99 zł i opłatą za kartę minimum 2 złote przy warunku wykonania co najmniej 5 transakcji. Inaczej opłata wynosiła 5 zł. Zmiana rachunku na „Konto Przekorzystne” pozwoliła mi zaoszczędzić minimum 12,99 zł miesięcznie i w tej chwili nie płacę za konto nic. Muszę jedynie pamiętać by w każdym miesiącu wykonywać 1 transakcję kartą i przelać na konto 500 zł z własnego konta w innym banku.

Reklama
 Było
(Eurokonto srebrne)
Jest
(Konto Przekorzystne)
Opłata za konto10,99 zł0 zł
WymaganiaBrakwpływ na konto min. 500 zł
Opłata za kartę2 zł / 5 zł0 zł
Wymagania5 transakcji w miesiącu1 transakcja w miesiącu
Oszczędność roczna155,88 zł

Mimo, iż na tym koncie nie zarobiłem to chcę pokazać, że można również zaoszczędzić na zmianie konta.

Santander Bank Polska – Konto Jakie Chcę, konto walutowe, karta kredytowa 1|2|3 i VISA Silver Akcja Pajacyk

Klientem Santander Bank Polska stałem się, podobnie jak w Pekao SA, nie z własnej woli. W listopadzie 2018 roku Santander przejął Deutsche Bank Polska, w którym posiadałem kredyt mieszkaniowy. Konto w Deutsche Banku wiązało się z opłatą miesięczną 25 złotych!!! Posiadanie konta i wpływy wynagrodzenia były wymogiem obniżenia marży kredytu hipotecznego. Dzięki temu oszczędzałem ok. 75 złotych, czyli wychodziłem na swoje. Po przejęciu przez Santander (kredyt mieszkaniowy został w Deutsche Bank) taki wymógł zniknął a marża pozostała na tym samym, obniżonym poziomie. Czym prędzej zmieniłem konto na ofertę Konta Jakie Chcę. Do konta przypisana jest promocja zwrotu 1% za opłacone rachunki. Opłacenie rachunków za prąd, internet i kablówkę dało mi za okres lipiec 2019 – wrzesień 2020 kwotę zwrotu 16,34 zł. Ze względu na bardziej optymalne wykorzystanie płatności comiesięcznych rachunków do wykonywania warunków promocji i bezpłatnego prowadzenia konta i obsługi kart, wszelkie opłaty przeniosłem do Rachunki iMoje dawniej „Moje Usługi”.

Jako, że bez karty Visa Dopasowana nie mógłbym skorzystać z moneyback programu Visa Oferty to uwzględnię także wpływ na konto kwoty 20 zł za zakupy w sklepie Carrefour.

Reklama

Dodatkowo, w ramach promocji „20 zł na empik.com w jesiennej promocji z Mobilnym podpisem” za zamianę sposobu autoryzacji wykonywanych operacji w bankowości internetowej przez aplikację mobilną zamiast kody sms otrzymałem e-kod na kwotę 20 złotych do empik.com.

 Było (Deutsche Bank)Jest (Santander Bank Polska)
Opłata za konto25 zł0 zł
WymaganiaWpływ na konto wynagrodzenia dla obniżonej marży kredytu hipotecznegowpływ na konto min. 500 zł
Opłata za kartę1 zł / 10 zł0 zł
Wymagania5 transakcji w miesiącu1 transakcja w miesiącu
Oszczędność roczna312,00 zł

Konto walutowe pozostało na zasadach zgodnych z umową zawartą w Deutsche Bankiem i jest całkowicie bezpłatne. Z tego konta schodziły raty poleceniem zapłaty do kredytu mieszkaniowego.

Karta kredytowa 1|2|3 – kartą zainteresowałem się ze względu na moneyback za zakupy w sklepach spożywczych, stacjach paliw i restauracjach (dziś lista branż jest inna). Ta karta pojawiła się u mnie w zamian za kartę Deutsche Banku. Wtedy była to moja jedyna karta kredytowa. Potrzebowałem jej również do rezerwacji hoteli oraz konta na Spotify. Dodatkowo w 2019 roku wraz dodatkową promocją w Circle K dawała łączny rabat 4% wartości zakupu paliwa.

Reklama

Najwięcej zwrotów mam w okresie letnim. Za okres lipiec 2019 – kwiecień 2021 zwrot wyniósł łącznie 136,99 zł.

Karta Visa Silver Akcja Pajacyk dzięki promocji moneyback 1% dała w okresie lipiec-styczeń 2021 r. zwrot w kwocie 217,87 zł. Podłączenie karty do programu Visa Oferty zapewniło dodatkowo wpływ na konto kwoty 20 zł za zakupy w sklepie Carrefour. Na koniec września wpłynęła nagroda w kwocie łącznie 200 zł za wyrobienie karty mobilnej oraz dodatkowej. Zadanie wykonałem na początku lipca.

Dodatkowo w kwietniu 2020 r. wpłynęło 50 zł w ramach polecenia Konta Jakie Chcę.

Reklama
 • Łączny zysk w Santander Bank Polska: 681,20 zł
 • Poniesione koszty: 0,00 zł

Bank Millennium – Konto 360o i karta kredytowa Impresja

Kolejnym założonym kontem, tym razem już w ramach promocji, było Konto 360o w Banku Millennium – promocja „Rusz po 200”. Musiałem pamiętać by w październiku, listopadzie i grudniu wykonywać przelewy z konta w innym banku kwoty 1 000 zł oraz o jednej transakcji kartą w miesiącu. Na koniec stycznia na konto wpłynęła premia 200 zł.

Podobnie jak przy koncie w Santander Bank Polska, ze względu na użycie karty Visa do konta, uwzględnię moneyback programu Visa Oferty na kwotę 45 zł za zakupy w sklepie Carrefour i Auchan.

Zaraz po założeniu konta złożyłem przez aplikację banku wniosek o kartę kredytową „Impresja”. Dlaczego wybrałem tę kartę a nie kartę „Alfa”? Nie planowałem żadnego remontu a częściej dokonuję transakcji w sklepach Carrefour a także czasem wykonuję transakcje w imieniu innej osoby w Sephorze czy też Deichmann. Korzystałem z karty wyłącznie aby uzyskać premię. Nie są to duże kwoty transakcji ale okazuje się, że 5% zwrotu do końca kwietnia 2021 zwrot 41,13 zł łącznie. Oprócz tego zyskałem e-bony na kolejne zakupy w sklepie Carrefour o łącznej wartości 122,50 zł. Niestety od 1 stycznia 2021 roku sklepy Carrefour nie są już objęte promocją.

Reklama

Karta została wyrobiona w ramach promocji „Wrzesień z kartą kredytową”, w której do końca listopada, grudnia 2020 r. i stycznia 2021 r. wymagane było wykonanie transakcji po minimum 250 zł w każdym okresie. Zadania zostały wykonane więc 13 lutego na rachunek karty wpłynęła kwota 200 złotych. Kwota ta spłaciła mi moje zadłużenie na dany dzień.

 • Łączny zysk w Banku Millennium: 608,63 zł
 • Poniesione koszty: 0,00 zł

Citi Handlowy – konto Citi Priority i karta kredytowa Citi Simplicity

Od Citi Handlowy najpierw pojawiła się w moim portfelu karta kredytowa Citi Simplicity. Karta jest całkowicie darmowa ale by uzyskać nagrodę trzeba było do końca trzeciego pełnego miesiąca od podpisania umowy wykonać transakcje na kwotę min. 1 500 zł. Trochę dużo ale akurat miałem dwa większe wydatki przed sobą więc już po dwóch miesiącach pojawiła się nagroda. Wybrałem promocję „21 000 punktów w programie Mastercard Priceless Specials” (obecnie Bezcenne Chwile). Punkty te można wymienić na nagrody w wysokości nawet 350 zł.

Dodatkowo przez transakcje uzbierałem ponad 101 punktów. Niestety standardowe zbieranie punktów, mimo specjalnych punktów promocyjnych, idzie bardzo powoli i nie sadzę bym szybko uzbierał kwotę uprawniającej do najtańszej nagrody. Obecnie już dosyć rzadko korzystam z tej karty.

Reklama

Dzięki karcie można uzyskać rabaty, najczęściej 10%, w ramach Citi Specials. Wśród podmiotów biorących udział w programie jest wiele restauracji. Opłacając kartą spotkania ze znajomymi w restauracji karta pozwoliła uzyskać rabat 31,95 złotych

Dodatkowo skorzystałem z promocji konta i karty kredytowej „Bo razem lepiej”, które razem z kartą daje 3% na koncie oszczędnościowym przez pół roku.

13 lipca złożyłem wypowiedzenie rachunku Citi Priority. Po 30 dniach konto zostanie zamknięte.

W grudniu 2020 roku od Citi Handlowego otrzymałem propozycję udziału w promocji karty kredytowej Citi Simplicity, gdzie za podwyższenie limitu o 1000 złotych oraz wykonanie jednej transakcji kartą otrzymałem e-bon do sklepów Biedronka o wartości 50 zł

W marcu 2021 roku w ramach promocji z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn za… samo zalogowanie się do aplikacji mobilnej otrzymałem nagrodę w postaci e-kodu na Allegro o wartości 20 zł.

 • Łączny zysk w Citi Handlowy: 451,95 zł
 • Poniesione koszty: 0,00 zł

Alior Bank – Konto Jakże Osobiste

Alior Bank skusił promocją, podobnie jak w Millennium, kwotą 200 złotych na konto. W przypadku Alior Banku przekierowałem wynagrodzenie na Konto Jakże Osobiste, ponieważ wymogiem otrzymania bonusu są przelewy z konta, którego nie jestem właścicielem (w danych zleceniodawcy przelewu z innego banku nie mogą być moje dane osobowe). Przy okazji wpływ zapewnia brak kosztów za prowadzenie konta choć tutaj już mogą być przelewy z własnego konta w innym banku.

Po drugie musiałem pamiętać o logowaniu do aplikacji mobilnej w każdym miesiącu wykonywania zadań w ramach promocji. Nagrodę w kwocie 200 złotych na konto otrzymałem 28 lutego 2020 r.

Konto Mocno Oszczędnościowe oferowane wówczas w ramach promocji dawało 2,6% a dodatkowo można było w ramach „Pakietu korzyści” korzystać (i nadal można) z 3% na rachunku oszczędnościowym. Dla bardziej wtajemniczonych w ciągu 14 dni od założenia konta, w oddziale można było złożyć lokatę dla nowych klientów. Niestety od marca 2020 roku bak wycofał ją z oferty.

Drugą z „korzyści”, z której korzystam jest 1% moneybacku za transakcje wykonane telefonem (aplikacja Google Pay). Do końca kwietnia 2021 uzbierało się 108,29 złotych. Dzięki temu, że wykonywałem w każdym miesiącu minimum 3 transakcje, spełniałem warunki promocji. Jednocześnie ich kwoty łącznie wyniosły powyżej 300 złotych, czyli równocześnie nie ponosiłem opłat za kartę. Obecnie transakcje na minimum 300 złotych pozwalają na uzyskanie 1% na koncie oszczędnościowym, w ramach korzyści do konta.

Przy okazji załapałem się na specjalne punkty powitalne w programie Mastercard Priceless Specials (obecnie Bezcenne Chwile). Punkty wymieniłem na dwa vouchery na paliwo w Circle K na kwotę łącznie 100 złotych. Za resztę paliwa zapłaciłem kartą Santandera 1|2|3 z moneybackiem 4%.

W ramach zaproszenia w grudniu 2020 roku do promocji Market Nagród, za wykonanie 10 transakcji na dowolną kwotę w ciągu 30 dni otrzymałem e-kod 50 zł do Allegro.

 • Łączny zysk w Alior Bank: 458,29 zł
 • Poniesione koszty: 0,00 zł
Alior
Jak zarobić na korzystaniu z banków? Ile zarobiłem w 2020 r.? 12
market nagrod allegro
Jak zarobić na korzystaniu z banków? Ile zarobiłem w 2020 r.? 13

BNP Paribas Bank Polska – Konto Otwarte na Ciebie

W grudniu pojawiła się kolejna promocja „Konto z zyskiem”, z której skorzystałem. Tym razem na konto może wpaść kwota 400 złotych w podziale na cztery tury. Konto w Banku BNP Paribas już na koniec stycznia przyniosło pierwsze 100 złotych. Wystarczyło tylko zawrzeć umowę i wykonać trzy transakcje kartą co w okresie świątecznym nie było problemem. Od stycznia wykonuję przez trzy miesiące transakcje na co najmniej 300 złotych miesięcznie, a w lutym i marcu muszę na konto przelać z innego banku po 1 000 złotych. Za wykonanie zadania w styczniu, 28 lutego wpłynęło drugie 100 złotych. W marcu muszę jeszcze dodatkowo wykonać 5 przelewów z konta.

W marcu dodatkowo wykonałem 5 przelewów z konta. Do końca marca i kwietnia wpłynęły pozostałe kwoty, razem 200 złotych.

Konto zamknąłem 30 września 2020 r.

 • Łączny zysk w BNP Paribas: 400,00 zł
 • Poniesione koszty: 0,00 zł

Getin Bank – Konto Proste Zasady

Nowym kontem od stycznia 2020 roku jest konto w Getin Banku. Promocja, w której biorę udział dotyczy e-bonów do sklepów Decathlon na łączną kwotę 100 złotych. Wykonanie przelewu przez aplikację mobilną na własne konto w innym banku przyniosło pierwsze 20 złotych.

Przy okazji w ramach programu poleceń pod koniec kwietnia wpłynęło 50 złotych.

Aby otrzymać wszystkie powyższe nagrody muszę wykonywać transakcje po 200 złotych i dokonywać przelewów na konto min. 1 000 złotych.

Zadania wykonałem więc mogę dopisać w sumie 150 złotych nagród.

W grudniu 2020 r. pojawiła się promocja za rejestrację karty debetowej w Programie Mastercard Bezcenne Chwile. Za wykonanie w ciągu 30 dni transakcji na kwotę min. 300 złotych otrzymałem 2000 + 6800 punktów w ramach dwóch promocji. Punkty wymieniłem na vouchery: pakiet VOD na player.pl oraz karty podarunkowe RTV EURO AGD. Łączna wartość nagród to 130 złotych.

 • Łączny zysk w Getin Bank: 280,00 zł
 • Poniesione koszty: 0,00 zł

ING Bank Śląski – Konto Direct

W kwietniu do listy banków, z których korzystam dołączył ING Bank Śląski. W połowie lipca na konto wpłynęła kwota 160 złotych z tytułu promocji za założenie i korzystanie z konta.

Zarabiać zacząłem też na karcie do konta i programie VISA Oferty. Za zakupy w sklepach Carrefour i Auchan wpłynęło 25 złotych.

Konto zamknąłem we wrześniu 2020 r.

 • Łączny zysk w ING Bank: 185,00 zł
 • Poniesione koszty: 0,00 zł
ING nagroda
Jak zarobić na korzystaniu z banków? Ile zarobiłem w 2020 r.? 14
Screenshot 20200521 174420 Moje ING
Jak zarobić na korzystaniu z banków? Ile zarobiłem w 2020 r.? 15

Twisto (FinTech) – karta

Oprócz promocji bankowych skorzystałem również z oferty czeskiego FinTechu. Za wyrobienie darmowej karty firma dawała 100 złotych w postaci punktów, którymi można spłacić zadłużenie. Dwie transakcje (doładowania telefonu i zakup na Allegro) za 114 złotych kosztowały mnie 14 złotych.

W styczniu 2021 r. otrzymałem zaproszenie do promocji polegającej na opłaceniu jakiejkolwiek subskrypcji kartą wirtualną Twisto. Skorzystałem z oferty player.pl za 1 zł w pierwszym miesiącu i 15 zł w kolejnych. 8 lutego 2021 r. przyszło potwierdzenie otrzymania 20 punktów, które w kolejnym miesiącu spłacą moje zadłużenie w przeliczeniu 20 punktów = 20 złotych.

 • Łączny zysk w Twisto: 120,00 zł
 • Poniesione koszty: 0,00 zł
Twisto 100
Jak zarobić na korzystaniu z banków? Ile zarobiłem w 2020 r.? 16
Twisto 20 promocja 1
Jak zarobić na korzystaniu z banków? Ile zarobiłem w 2020 r.? 17

Credit Agricole – Konto Otwarte dla Ciebie

W Credit Agricole premia za złożenie konta jest uzależniona od liczby transakcji w miesiącu. Przez 12 miesięcy będę otrzymywał zwrotu 5% za transakcje. Maksymalnie mogę otrzymać 16,67 złotych co wymaga wykonywania transakcji na kwotę około 334 złotych. Do końca kwietnia 2021 r. na konto wpłynęło 137,75 zł.

 • Łączny zysk w Credit Agricole: 137,75 zł
 • Poniesione koszty: 0,00 zł

mBank – eKonto osobiste

Otwarcie konta w mBanku przyniosło najszybciej zdobytą premię ze wszystkich zakładanych kont. Nagrodę otrzymałem już do ręki, podpisując umowę w oddziale. Do wyboru były karty podarunkowe do Biedronki, Rossmanna, walizka i głośnik JBL. Wybrałem kartę podarunkową do Rossmanna o wartości 100 złotych. To nie koniec premii, ponieważ za wpływy i transakcje kartą do zdobycia było jeszcze 140 złotych łącznie, które pojawiło się na koncie we wrześni i październiku 2020 r.

 • Łączny zysk w mBank: 240,00 zł
 • Poniesione koszty: 0,00 zł
ekono promocja wplyw na konto
Jak zarobić na korzystaniu z banków? Ile zarobiłem w 2020 r.? 18
20200721 193006 resized
Jak zarobić na korzystaniu z banków? Ile zarobiłem w 2020 r.? 19

Rachunki iMoje dawniej Moje Usługi

W ramach zarejestrowania na platformie Moje Usługi do opłacania rachunków otrzymałem kupony o wartości 30 złotych. Dodatkowo za dwa polecenia dostałem kolejne 60 złotych. Na koniec stycznia 2021 r. za wykonane opłaty 9 rachunków mogę dopisać 81,99 zł zysku „na czysto”. Za wykonane przelewy musiałem ponieść opłaty w wysokości 8,01 zł łącznie. Dlaczego było to opłacalne możesz przeczytać we wpisie Rachunki iMoje dawniej Moje Usługi – Efektywne zarządzanie rachunkami domowymi.

 • Łączny zysk w Moje Usługi: 90,00 zł
 • Poniesione koszty: 8,01 zł
moje uslugi zdobyte z polecenia
Jak zarobić na korzystaniu z banków? Ile zarobiłem w 2020 r.? 20

Goodie

W ramach programu Goodie prowadzonego przez Bank Millennium uzyskałem w ciągu roku zwroty na kwotę 147,51 zł. Zwroty przysługiwały za zakupy w sklepach internetowych. W kwietniu 2021 r. przelałem kolejną uzbieraną kwotę w wysokości 53,28 zł. Kolejne środki oczekują na akceptację.

 • Łączny zysk w Goodie: 200,79 zł
 • Poniesione koszty: 0,00 zł
goodie cashback wyplacone 04 2021 1
Jak zarobić na korzystaniu z banków? Ile zarobiłem w 2020 r.? 21

Podsumowanie

Korzystanie z promocji bankowych przyniosło mi konkretną kwotę dodatkowych środków. Na koniec kwietnia 2021 roku łączny zysk z korzystania z ofert promocyjnych wyniósł: 3853,61 zł, w porównaniu do kwoty 3628,06 zł na koniec stycznia 2021 r. (w wyliczeniu nie są uwzględniane odsetki od ewentualnych oszczędności). Oczywiście dla wielu osób będzie to kwota niewspółmierna do pracy jaką trzeba wykonać i czasu jaki trzeba na to poświęcić. Uważam, że każdy pieniądz jest wart zachodu a tym bardziej jeśli można go uzyskać z banków, które i tak zarabiają na swoich klientach niemałe pieniądze. 

 • Łączny zysk od początku: 3853,61 zł
 • Poniesione koszty od początku: 8,01 zł

Jeśli uwzględnić wyłącznie kwoty, które wpłynęły w 2020 roku, łączny zysk wyniósł: 2689,03 zł. Myślę, że już wiesz jak zarobić na korzystaniu z banków i ile można zarobić w ciągu roku.

 • Łączny zysk w 2020 r.: 2669,03 zł
 • Poniesione koszty w 2020 r.: 8,01 zł

W bieżącym roku nie zakładałem żadnego konta lub nie wyrabiałem karty (jeszcze) ale i tak udało się od początku 2021 roku łącznie uzyskać 610,02 zł.

 • Łączny zysk w 2021 r.: 610,02 zł
 • Poniesione koszty w 2021 r.: 0,00 zł

Uważam, że każdy pieniądz jest wart zachodu a tym bardziej jeśli można go uzyskać z banków, które i tak zarabiają na swoich klientach niemałe pieniądze. Nie traktuje tego do końca jako zysku ale formę zwrotu moich pieniędzy. Dlatego też doliczam tu koszty, które poniósłbym w okresie 22 miesięcy (lipiec 2019 – kwiecień 2021): 857,78 zł. Jak widać daje to łącznie 4711,39 zl w porównaniu do kwoty 4368,87 zł na koniec stycznia 2021 r. Ta kwota jest dla mnie wyznacznikiem tego jak wyglądałaby moja sytuacja, gdybym w połowie 2019 roku nie zdecydował się na rewolucję w moich finansach. Wyszedłem z złożenia, ze nie trzeba dawać pieniędzy bankom, jeśli można je zatrzymać dla siebie. Uważam również, że i tak moje wyniki są skromne w porównaniu z tym, co można byłoby jeszcze uzyskać, gdybym wykonywał więcej transakcji i na większą kwotę. Wiem, że wiele osób ma znacznie większe wydatki i dzięki temu mogłyby uzyskać jeszcze większe kwoty.

Dotarłeś do końca tekstu. Mam małą sugestię i dobrą radę dla Ciebie. Jeśli masz konto w jednym i tym samym banku od wielu lat, sprawdź czy nie pobiera opłat a jeśli tak to jakie. Możesz się zdziwić, że dla nowych klientów ten sam bank może mieć „tańsze” konto niż to, które ty posiadasz. Działa to podobnie jak np. u operatorów telewizji kablowej czy telefonii komórkowej. Lepsze warunki uzyskują nowi klienci niż dotychczasowi. Na początek warto sprawdzić ile tak naprawdę płacimy swojemu bankowi. Być może nadszedł czas by zmienić bank, w którym posiadamy konto. Jeśli uważasz, że warto zainteresować się tematem poniżej znajdziesz aktualne promocje banków.

Jak radzę sobie z przelewami między kontami?

Moja wypłata wynagrodzenia wpływała na konto w Alior Banku, by spełniać kolejną promocje została przeniesiona do ING Banku a obecnie trafia do Credit Agricole. Staram się aby wszystkie wymagane przelewy wykonać na początku miesiąca i mieć to już z głowy. W większości banków wymogiem jest przekazywanie kwoty 1 000 zł, często jednorazowo, ale zdarzają się wyjątki i wymagana jest kwota 1 500 zł. Mając to na uwadze w przelewach uwzględniam wyższą kwotę aby się nie pomylić i nie zapomnieć.

Na początku kolejnego miesiąca wykonuję przelew na kwotę 1 500 zł z konta w Credit Agricole na konto w Banku Millennium. Następnego dnia po wpłynięciu środków wykonuję przelew na konto w BNP Paribas. Kolejnego dnia kwota idzie na konto Getin Bank i tak dalej a na końcu cała kwota wpływa na konto w Santander Bank Polska. Z tego konta opłacam rachunki.

Credit Agricole -> 1 500 zł – Bank Millennium -> 1 500 zł – BNP Paribas -> 1 500 zł – Alior Bank -> 1 500 zł – ING Bank -> 1 500 zł – mBank -> 1 500 zł – Getin Bank -> 500 zł – Pekao SA i 1 000 zł – Santander Bank Polska

Jak radzę sobie z transakcjami kartami?

Płatności kartami to już u mnie comiesięczny rytuał. W ogarnięciu tych wszystkich wymaganych transakcji pomagają mi płatności przez Google Pay. Aplikacja zapisuje historię transakcji dla poszczególnych kart i w każdej chwili mogę sprawdzić czy w danym miesiącu wykonałem je w określonej minimalnej liczbie lub kwocie. Niestety, nie wszystkie karty można tam podłączyć ale przynajmniej większości nie muszę już nosić przy sobie.

Ze względu na różne okresy rozliczeniowe staram się większość operacji kartą wykonać na początku miesiąca. W pierwszej kolejności wykonuję transakcje tymi kartami, gdzie wymagana jest konkretna ilość a nie kwota. Codzienne poranne zakupy pieczywa w drodze do pracy po tygodniu dają mi 5 wymaganych transakcji kartą w Santander Bank Polska. W kolejnym tygodniu po jednej takiej transakcji wykonuję dla Pekao SA, Banku Millennium, BNP Paribas, Getin Bank. Większe zakupy wykonuję kartą Alior Banku, w którym muszę wykonać transakcje na kwotę 300 zł. Kartę kredytową Impresja zachowuję na zakupy w Carrefour i innych objętych moneybackiem. Podobnie z kartą 1|2|3, którą zostawiam na tankowanie paliwa. Z pozostałych kart korzystam wyłącznie jeśli dają jakieś rabaty (np. VISA Oferty) lub dodatkowe punkty w programach lojalnościowych.

Dotarłeś do końca tekstu. Mam małą sugestię i dobrą radę dla Ciebie. Jeśli masz konto w jednym i tym samym banku od wielu lat, sprawdź czy nie pobiera opłat a jeśli tak to jakie. Możesz się zdziwić, że dla nowych klientów ten sam bank może mieć „tańsze” konto niż to, które ty posiadasz. Działa to podobnie jak np. u operatorów telewizji kablowej czy telefonii komórkowej. Lepsze warunki uzyskują nowi klienci niż dotychczasowi. Na początek warto sprawdzić ile tak naprawdę płacimy swojemu bankowi. Być może nadszedł czas by zmienić bank, w którym posiadamy konto. Jeśli uważasz, że warto zainteresować się tematem poniżej znajdziesz aktualne promocje banków.

Reklama
Podziel się swoją opinią:

Zapisz się na newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby otrzymywać newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych (adres e-mail) w celu otrzymywania wiadomości w ramach newslettera Bankowe ABC.
Zapisując się wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą mailową. W celu uzyskania szczegółów zapoznaj się z polityką prywatności. Otrzymasz maksymalnie 2 wiadomości w miesiącu, bez reklam i spamu. Możesz wypisać się w każdej chwili.