Program poleceń 2024 – jak skorzystać przy zakładaniu konta osobistego w banku?

Zanim założysz konto osobiste w banku powinieneś sprawdzić czy nie możesz skorzystać z dodatkowej premii jaką jest możliwość wykorzystania opcji jaką daje program poleceń, czyli polecenia Ciebie przez osobę, która ma już w tym banku aktywne konto. W wielu bankach, przy zakładaniu konta osobistego, funkcjonują tzw. programy poleceń. Bank zachęca swoich klientów do polecania własnych usług i jest w stanie zapłacić takiemu klientowi za to, że ten przyciąga swoich znajomych lub rodzinę. Co ważne, część banków umożliwia skorzystanie zarówno z programu poleceń jaki i oferty promocyjnej, co pozwala na dodatkowy zysk z tytułu założenia konta.

Na ogół zyskują wszystkie strony:

  • bank ma nowego klienta, który będzie korzystał z konta;
  • osoba polecająca czyli osoba posiadająca już konto w danym banku otrzymuje nagrodę za założenie konta przez osobę polecaną;
  • osoba polecana, która zakłada konto „z polecenia” otrzymuje nagrodę, niestety często nieco niższą niż osoba polecająca).

Polecanie konta polega na zgłoszeniu się osoby polecającej do programu i uzyskanie unikalnego kodu lub linku do strony na podstawie, których osoba polecana zakłada konto.

Reklama

Osoba polecająca przekazuje specjalny kod osobie polecanej a ta zakładając konto wpisuje go przy składaniu wniosku. Trzeba zachować szczególną uwagę by nie zapomnieć i tego nie przegapić, ponieważ nie będzie możliwe późniejsze dopisanie tego kodu i nagroda przepadnie. Często miejsce na wpisanie kodu znajduje się już na początku wniosku lub też wniosek jest dostępny na innej stronie niż standardowo.

W przypadku specjalnego linku do strony banku osoba polecana musi założyć konto koniecznie korzystając z tego właśnie linku a nie strony internetowej banku.

Samo podanie kodu polecenia nie wystarczy do otrzymania nagrody. Otrzymanie nagrody jest uzależnione od wykonania odpowiednich czynności, zarówno przez osobę polecającą jak i osobę polecaną. Należy o tym bezwzględnie pamiętać. W wielu przypadkach będzie to zapewnienie wpływów na konto w odpowiedniej wysokości i/lub wykonanie określonej liczby transakcji kartą przez okres 3 miesięcy. W przypadku łączenia polecenia z ofertą promocyjną często te warunki się pokrywają. Zdarza się, że osoba polecająca, oprócz przystąpienia do programu i wyrażenia zgód marketingowych nie musi wykonywać dodatkowych zadań.

Reklama

Nagrody, które można uzyskać w ramach programu poleceń to najczęściej:

  • gotówka przekazywana na konto (w kwocie do 100 zł);
  • bilety do kina;
  • bony zakupowe do wybranych sieci sklepów (np. Decathlon, Empik);
  • specjalne, preferencyjne warunki lokaty terminowej.

Należy pamiętać, że warunkiem uzyskania nagrody jest posiadanie i niewypowiadanie umowy konta do czasu wypłaty nagrody.

Polecanie kont na ogół nie jest nieograniczone. Często konto można polecić maksymalnie 5 osobom w ramach danej edycji programu poleceń. Jeżeli kończy się jedna edycja programu a zaczyna się nowa, należy zwrócić uwagę czy do nowej edycji jest się kwalifikowanym automatycznie czy trzeba do niej przystąpić na nowo, akceptując warunki, najczęściej w bankowości internetowej danego banku lub na specjalnej stronie internetowej.

Reklama

Warto zaznaczyć, że jako osoba polecona, po założeniu konta, możesz przystąpić do programu poleceń i samemu polecać innym osobom.

Jeśli nie znasz nikogo, kto ma konto w danym banku a chciałbyś skorzystać z programu poleceń możesz wykorzystać moje kody poleceń w bankach, w których posiadam konta.

Program poleceń 2024

Niniejszy artykuł zawiera odnośnik (-i) do stron instytucji finansowych i jeżeli użytkownik przejdzie na jedną z nich, złoży wniosek i podpisze umowę, autor bloga Bankowe ABC może uzyskać wynagrodzenie.
Warunki nie będą gorsze (a często lepsze) niż te, które użytkownik uzyskałby bezpośrednio. Dzięki temu wynagrodzeniu będzie możliwe pokrycie kosztów utrzymania działalności bloga.
Reklama
Podziel się swoją opinią:

Zapisz się na newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby otrzymywać newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych (adres e-mail) w celu otrzymywania wiadomości w ramach newslettera Bankowe ABC.
Zapisując się wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą mailową. W celu uzyskania szczegółów zapoznaj się z polityką prywatności. Otrzymasz maksymalnie 2 wiadomości w miesiącu, bez reklam i spamu. Możesz wypisać się w każdej chwili.