Alior Bank kończy współpracę z T-Mobile

Kolejny bank znika z rynku. 4 września 2020 r. Alior Bank na stronie „T-Mobile Usługi Bankowe” (TMUB) ogłosił zakończenie współpracy z operatorem sieci komórkowej T-Mobile. Kończy działalność drugi bank powiązany z siecią komórkową. Jeszcze parę lat temu na rynku istniała marka Orange Finanse (Kompakt Finanse) będąca odpowiednikiem TMUB ale projektem współpracy sieci Orange z mBankiem. Planowana likwidacja marki prowadzi do zmian dla dotychczasowych klientów TMUB. Zmiana nastąpi 29 listopada 2020 r. kiedy to klienci automatycznie zostaną przeniesieni do Alior Banku. Jak to nazwał Alior Bank nastąpi integracja operacyjna.

TMUB
Alior Bank kończy współpracę z T-Mobile 4
Alior
Alior Bank kończy współpracę z T-Mobile 5

Wiele osób zapewne nigdy nie słyszało o takim banku dlatego na początku trzeba wyjaśnić czym jest TMUB. Za tą instytucją będącą właściwie oddziałem banku stoi właśnie Alior Bank. Stąd pełna nazwa „T-Mobile Usługi Bankowe dostarczane przez Alior Bank”. W ramach współpracy z siecią telefonii T-Mobile, na bazie dawnego Alior Sync, powstał oddział pod nową marką, mający połączyć wykorzystanie posiadanego doświadczenia banku i operatora sieci komórkowej w dziedzinie nowych technologii. Klientami tego banku mogą być wszyscy, nie tylko abonenci T-Mobile. Abonenci T-Mobile korzystają jedynie z 20% zniżki za doładowania (T-Mobile i Heyah) wykonywane z konta w TMUB. Obsługa rachunków jest wykonywana przez bankowość internetową i mobilną oraz w salonach T-Mobile. Osoby zakładające konto w TMUB tak naprawdę zawierają umowy z Alior Bankiem. Ma to znaczenie na przykład przy wyrażaniu zgód marketingowych, gdyż zmiana w Alior Banku czy też w TMUB skutkuje zmianą w obu.

Bank oferował dwa warianty kont: Freemium i Premium. Oba konta i/lub karty do konta są bezpłatne ale wymagane jest wykonanie transakcji kartą na określoną kwotę. Przy koncie Freemium brak jest opłaty za prowadzenie konta ale jest opłata za kartę 6 zł jeśli nie wykonasz transakcji na kwotę 200 zł w danym miesiącu. W przypadku konta Premium karta jest bezpłatna ale obowiązuje opłata za prowadzenia konta w kwocie 18,90 zł, jeśli nie wykonasz transakcji na kwotę minimum 500 zł. Zaletą tego konta były darmowe wypłaty z wszystkich bankomatów. Jeszcze w czerwcu 2020 r. można było założyć konto oszczędnościowe z atrakcyjnym oprocentowaniem.

Reklama

Co ciekawe do 28 listopada 2020 roku można nadal zakładać konta w TMUB. Nadal również obowiązuje promocja dotycząca moneybacku ale liczyć się trzeba z tym, że może zostać niedługo po przejęciu zakończona.

Jako, że umowy o konta w TMUB były zwierane z Alior Bankiem w wielu kwestiach przeniesienie klientów powinno być dużo prostsze niż przy łączeniu się banków. Z opinii krążących w internecie wynika, że wiele osób chwaliło usługi i produkty oferowane przez TMUB, często narzekając na ofertę Alior Banku.

Na jakie zmiany powinni być przygotowani klienci TMUB?

 • Zmiana bankowości internetowej na Alior Online i aplikacji na smartfony na Alior Mobile;
 • Dostęp do oferty Alior Banku;
 • Możliwość korzystania z oddziałów Alior Banku;
 • Wycofanie usług: Auto-uzupełnienie, Automatyczne doładowanie telefonu, Autospłata;
 • Zmiana danych do logowania w bankowości elektronicznej (dotyczy osób, które nie posiadają konta w Alior Bank, jeśli posiadasz, rachunki TMUB znajdziesz logując się do Alior Online);
 • Wyłączenie aplikacji mobilnej TMUB, wymagane pobranie i zainstalowanie aplikacji Alior Mobile;
 • Będzie wymagane ustawienie w Alior Online Profilu Zaufanego i płatności BLIK;
 • Wycofanie z oferty lokaty negocjowanej w bankowości internetowej;
 • Likwidacja Infolinii TMUB, Wirtualnego Oddziału, strony internetowej.

Co pozostanie bez zmian po przeniesieniu do Alior Bank?

 • Zawarta umowa (stroną umowy i tak jest Alior Bank);
 • Numery rachunków bankowych (w tym kod SWIFT);
 • Promocja „Zwrot za zakupy dla klientów T-Mobile Usługi Bankowe” (przy weryfikacji spełnienia warunków promocji będą uwzględniane wyłącznie umowy kredytowe podpisane w oddziale TMUB);
 • Karty płatnicze (wznawiane karty będą wydawane z logo Alior Bank, karty kredytowe będą na dotychczasowych warunkach do końca okresu trwania umów);
 • Nie będzie trzeba zmieniać ustawień kart w Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay;
 • Pożyczki i kredyty oraz limit odnawialny w rachunku będą na dotychczasowych warunkach do końca okresu trwania umów;
 • Do systemów Alior Banku przeniesione zostaną m.in.: historia rachunków, zlecenia stałe, szablony płatności, polecenia zapłaty, powiadomienia o zdarzeniach na rachunkach;
 • Udzielone pełnomocnictwa ogólne ale tylko w zakresie umów z TMUB (jeśli masz inne konto w Alior Banku pełnomocnictwo nie obowiązuje);
 • Dyspozycje wkładem na wypadek śmierci ale tylko w zakresie umów z TMUB (jeśli masz inne konto w Alior Banku nie obowiązuje).

Pamiętaj, że większość ustawień będziesz mógł zrobić dopiero 29 listopada 2020 r. po przeniesieniu do nowych systemów.

Reklama
Reklama
Podziel się swoją opinią:

Zapisz się na newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby otrzymywać newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych (adres e-mail) w celu otrzymywania wiadomości w ramach newslettera Bankowe ABC.
Zapisując się wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą mailową. W celu uzyskania szczegółów zapoznaj się z polityką prywatności. Otrzymasz maksymalnie 2 wiadomości w miesiącu, bez reklam i spamu. Możesz wypisać się w każdej chwili.