Program rabatowy Visa Oferty 2021

Materiał archiwalny. Z dniem 30 września 2021 roku program VISA Oferty został zakończony.

Przeczytaj na temat VISA Benefit Program.

Organizacje płatnicze Mastercard i VISA, organizują programy lojalnościowe i rabatowe mające za zadanie promowanie marki wśród posiadaczy kart oraz zwiększenie liczby transakcji płatniczych wykonywanych kartami wydawanymi przez te organizacje. Na blogu opisałem już program Bezcenne Chwile organizowany przez Mastercard. Tym razem czas na program dla posiadaczy kart z logo VISA.

Reklama

Klienci posiadający karty VISA mogą korzystać z programu rabatowego Visa Oferty. Program nie jest tak popularny jak program Mastercard, ale wynika to przede wszystkim z tego, że same karty VISA są mniej popularne w Polsce, gdzie zdecydowaną większość stanowią karty wydawane przez Mastercard.

Program Visa Oferty polega na zwrotach (moneyback) części poniesionych wydatków z tytułu dokonanych transakcji kartą płatniczą VISA w ramach dostępnych ofert u partnerów. Niewątpliwą korzyścią jest to, że moneyback można łączyć z innymi promocjami. Nie są potrzebne żadne kody, kupony czy karty lojalnościowe. Zwrot następuje w ciągu 5 dni roboczych od momentu obciążenia karty.

Edit 14.07.2021 r.

Reklama

Niestety, w dniu dzisiejszym VISA poinformowała, ze z dniem 30 września 2021 r. zostanie zakończony program VISA Oferty. Nowi użytkownicy nie mogą się już rejestrować. Do czasu zamknięcia programu można korzystać z dostępnych ofert.

Zalety programuWady programu
Natychmiastowa „nagroda” bez oczekiwania na zebranie odpowiedniej ilości punktówNiewielka liczba partnerów programu
Możliwość rejestracji wszystkich kart VISA dla klientów indywidualnychW większości przypadków z danej oferty można skorzystać tylko jeden raz przy pierwszej transakcji spełniającej warunki
Krótki czas oczekiwania na zwrot środków za transakcje w ramach ofertyBrak możliwości rejestracji kart firmowych
Wysoki zwrot (nawet do 10%) w wybranych ofertach 

Kto może korzystać z programu Visa Oferty?

Z programu Visa Oferty mogą korzystać pełnoletni posiadacze (polscy rezydenci) wszystkich wydanych w Polsce kart dla klientów indywidualnych organizacji VISA, bez względu na to, który bank wydał kartę. Niestety nie jest możliwe zarejestrowanie kart firmowych, w innej walucie niż polski złoty oraz przedpłaconych (pre-paid).

VISA w swoim regulaminie wskazuje wymagania techniczne konieczne do uruchomienia usługi. Jednym z warunków jest włączenie w używanej przeglądarce internetowej plików Cookies oraz Javascript.

Reklama

Pewnym ograniczeniem programu Visa Oferty jest dostępność ofert oraz wysokość zwrotów dla klientów poszczególnych banków. Bardzo łatwo przekonać się o tym rejestrując więcej niż jedną kartę z różnych banków. Przy każdej ofercie znajduje się informacja czy dotyczy wszystkich lub wybranych kart zarejestrowanych w programie.

Jak zarejestrować się w programie Visa Oferty?

Do programu można przystąpić rejestrując posiadane karty debetowe i kredytowe wydane przez organizację VISA. Podobnie jak przy Mastercard Bezcenne Chwile posiadanie karty z logo VISA i wykonywanie transakcji nie jest wystarczające. Kartę należy zarejestrować na stronie programu.

W Visa Oferty rejestrujesz się, podając swój adres e-mail na stronie https://www.visaoferty.pl/signup. W kolejnym kroku podajesz numer swojej karty debetowej lub kredytowej VISA. VISA weryfikuje kartę, dokładnie jakbyś dokonywał transakcji kartą w Internecie, przesyłając wiadomością SMS kod autoryzacyjny na numer telefonu podany w swoim banku. Otrzymany kod musisz przepisać na stronie rejestracji karty. VISA potrzebuje do 24 godzin na aktywację karty w programie. Pamiętaj, że przy wymianie karty, jeśli jej numer uległ zmianie, należy usunąć poprzednią i dodać nową.

Reklama

Warto zarejestrować wszystkie posiadane karty VISA (maksymalnie 5), ponieważ niektóre promocje są dostępne tylko dla wybranych kart. Mając na uwadze liczbę wydawanych kart VISA w Polsce, rejestracja do 5 kart jest wystarczająca.

Visa oferty
źródło: strona programu Visa Oferty
Visa oferty
źródło: strona programu Visa Oferty

Inaczej wygląda rejestracja karty wydanej przez ING Bank. W tym przypadku wszystko odbywa się na stronie internetowej banku Moje ING w zakładce „Moje rabaty”, następnie „Visa Oferty” lub w aplikacji mobilnej zakładka „Usługi”. W celu aktywacji w programie wszystkich kart VISA musisz zaakceptować wszystkie zgody i zatwierdzić otrzymanym kodem SMS. Po rejestracji w zakładce „Moje rabaty” znajdziesz wszystkie dostępne oferty programu.

Visa oferty
źródło: aplikacja Moje ING
Visa oferty
źródło: aplikacja Moje ING

Gdzie sprawdzać dostępne oferty?

Jeśli wyrazisz odpowiednią zgodę możesz otrzymywać propozycje ofert na swój adres mailowy. Warto jednak śledzić oferty na bieżąco, ponieważ wiadomości są przesyłane dosyć rzadko i dotyczą wybranych ofert. Aktualne oferty są dostępne na stronie programu po zalogowaniu.

Reklama

Dużym udogodnieniem jest możliwość zainstalowania aplikacji VISA Oferty na swoim telefonie. Aplikacja nie jest w pełni funkcjonalna, ponieważ można jedynie zobaczyć oferty oraz przyznane zwroty. Nie można natomiast rejestrować kart.

W przypadku ING Banku, aby sprawdzić oferty należy zalogować się na stronie internetowej banku lub w aplikacji banku. Ofert dostępne dla klientów ING nie będą widoczne na stronie i w aplikacji VISA Oferty.

Visa oferty
źródło: aplikacja Visa Oferty

Jakie oferty są dostępne w programie?

Obecnie, według stanu na dzień 14 listopada 2020 r., lista partnerów programu zawiera następujące firmy: Jean Louis David, Deichmann, GUESS, Wszystko dla Kawy, Semilac, Nice to Fit You, Telepizza, bee.pl, Furgonetka.pl, Go Racing, Chocolissimo, Warszawska Izba Lordów, Empik, Traficar, Taniaksiążka.pl, Legimi, fly.pl, Rowerzysta.pl, Lotnisko Chopina, Tailors Club, BlaBlaCar, FreeNow, InterSport, Glovo, Top Secret, Prezent Marzeń, Delikatesy z Natury, Helios, Ombre, Hertz, monnari, Outlet nexterio, Saller. W ostatnich miesiącach były również dostępne oferty sieci sklepów Carrefour, Auchan, Peek & Cloppenburg, Puccini. W tym samym momencie dostępne są oferty tylko wybranych partnerów. Oferty w programie dopasowywane są do zwyczajów zakupowych klienta.

Reklama

Oferta danego partnera może dotyczyć tylko sklepu stacjonarnego lub internetowego, ale może być też dostępna w obu kanałach sprzedaży. W zdecydowanej większości ofert zyskuje się zwroty tylko za pierwszą transakcję dokonywaną kartą (chyba, że w opisie oferty zaznaczono inaczej). Proponowany w ofercie zwrot wynosi ustaloną kwotę np. 10 zł za transakcję o wartości min. 40 złotych lub jest określony procentowo, np. 5% zwrotu przy płatności na kwotę min. 200 złotych. Dana oferta dostępna jest w ograniczonym czasie przez okres od tygodnia do jednego miesiąca dla wszystkich lub tylko wybranych kart wskazanych oznaczeniem czterech ostatnich cyfr.

Promocje można łączyć z innymi promocjami u danego partnera. Jako przykład mogą posłużyć oferty, z których korzystam najczęściej: oferta Carrefour, czyli zwrot 10 zł jeśli wykonam transakcję na kwotę min. 100 zł, gdzie można skorzystać jednocześnie z rabatu 10% w weekendy z aplikacją Mój Carrefour. Podobnie wygląda oferta w sklepach Auchan, którą można łączyć z programem Skarbonka.

Visa oferty
źródło: strona programu Visa Oferty
Visa oferty
źródło: aplikacja Visa Oferty
Visa oferty
źródło: aplikacja Visa Oferty

Jak skorzystać z oferty by zyskać zwrot?

Aby skorzystać z danej oferty należy ją aktywować przed dokonaniem transakcji. Aktywacji dokonuje się poprzez wyświetlenie oferty.

Reklama

Przed zakupem warto sprawdzić:

  • Czy karta jest zarejestrowana w programie Visa Oferty?
  • Jaka jest minimalna kwota zakupu?
  • Jaka jest data ważności oferty?
  • Lokalizację sklepu.

W trakcie dokonywania zakupu nie musisz podawać żadnego kodu, czy też wykonywać innych czynności. Musisz pamiętać, że transakcja musi być dokonana tradycyjną kartą lub za pośrednictwem Google Pay, Apple Pay lub VISA Checkout. Nie są uwzględniane transakcje wykonane za pośrednictwem innych portfeli elektronicznych. VISA automatycznie rozpozna właściwą transakcję spełniającą określone w ofercie warunki i zakwalifikuje do zwrotu, o czym poinformuje drogą mailową a informacja będzie również dostępna na stronie i w aplikacji po zalogowaniu.

Zwrot następuje na rachunek karty VISA, którą dokonana została transakcja, maksymalnie w ciągu 5 dni roboczych od momentu jej obciążenia. Kwotę zwrotu znajdziesz w historii swojego konta z tytułem płatności „Visa Oferty”. Maksymalnie można uzyskać zwrot z pojedynczej transakcji w kwocie 760 złotych co wynika z względów podatkowych. Trudno będzie jednak dokonać takiego zakupu by kwota zwrotu przekraczała tę kwotę.

Visa oferty
źródło: strona programu Visa Oferty
Visa oferty
źródło: strona banku
Visa oferty
źródło: strona programu Visa Oferty
Visa oferty
źródło: aplikacja Moje ING

Dostępne promocje w programie Visa Oferty

Reklama
Podziel się swoją opinią:

Zapisz się na newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby otrzymywać newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych (adres e-mail) w celu otrzymywania wiadomości w ramach newslettera Bankowe ABC.
Zapisując się wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą mailową. W celu uzyskania szczegółów zapoznaj się z polityką prywatności. Otrzymasz maksymalnie 2 wiadomości w miesiącu, bez reklam i spamu. Możesz wypisać się w każdej chwili.