Bank Millennium zmienia zasady zwrotów za płatności kartami Impresja i Alfa w 2021

Kolejny bank ogranicza możliwości uzyskiwania zwrotu części wydatków za płatności kartami, tzw. moneyback. Bank Millennium, po zamknięciu programu zwrotów dla byłych klientów Eurobank, w znacznym stopniu zmienił zasady zwrotów za płatności kartami Impresja i Alfa.

Od 1 stycznia 2021 roku będzie obowiązywał nowy regulamin programu. Niestety, od nowego roku nie uzyskamy już 5% zwrotu za płatności kartą Impresja w sklepach Carrefour oraz kartą Alfa w sklepach Leroy Merlin.

Wydaje się, że był to główny bonus, oprócz premii za wyrobienie karty, który decydował o skorzystaniu z oferty karty kredytowej Banku Millennium.

Reklama

Patrząc na listę partnerów programu, bank oferuje dwa rodzaje kart, kartę Impresja skierowaną do kobiet oraz kartę Alfa dedykowaną mężczyznom. Obecnie wykaz punktów, w których dostępne są zwroty został ujednolicony dla obu kart. Praktycznie całkowicie zmieniła się lista partnerów w przypadku karty Alfa. Od stycznia 2021 roku użytkownicy karty zyskali dostęp do sklepów z artykułami dla… kobiet. Nie pozostaje nic innego jak… kartą płacić za prezenty dla kobiet.

Nowe warunki uczestnictwa w programie Moneyback dla kart Impresja i Alfa

Zgodnie z regulaminem, od 1 stycznia 2021 roku, uczestnikiem programu, może być posiadacz karty wydanej na podstawie umowy:

  • zawartej do 30.04.2013 r. albo od 11.11.2019 r., albo
  • do której po dniu 28.11.2020 r. zawarto aneks zmieniający postanowienia dotyczące zasad oprocentowania Rachunku Karty.

W przypadku, jeśli nie zaakceptujesz aneksu, nie będzie mógł brać udziału w programie moneybacku.

Reklama

Osoby, które korzystają z karty zostaną poinformowani wiadomością w aplikacji lub bankowości internetowej o konieczności zawarcia aneksu.

Aneks zmienia sposób wyliczania oprocentowania od transakcji bezgotówkowych, transakcji gotówkowych, spłaty zadłużenia w innym banku oraz od zadłużenia przeterminowanego. W skrócie oprocentowanie jest teraz uzależnione od stopy referencyjnej NBP a nie lombardowej.

Do tej pory stosowane było zmienne oprocentowanie według stopy procentowej wyznaczanej jako iloczyn wartości stopy lombardowej Narodowego Banku Polskiego i mnożnika oprocentowania banku określonego w Cenniku Usług. Od dnia podpisania aneksu jest równe wysokości ustawowych odsetek maksymalnych, zgodnie z treścią art. 359 § 2¹ Kodeksu cywilnego (na dzień 4 grudnia 2020 r. wynosi w stosunku rocznym 7,20%). Oprocentowanie od zadłużenia przeterminowanego jest równe wysokości ustawowych odsetek maksymalnych za opóźnienie, zgodnie z treścią art. 481 § 2¹ Kodeksu cywilnego (na dzień 4 grudnia 2020 r. wynosi w stosunku rocznym 11,20%)

Reklama

Pamiętaj, że powyższe zapisy nie będą miały dla Ciebie znaczenia, jeśli karty będziesz używał wyłącznie do transakcji bezgotówkowych w sklepach a zadłużenie będziesz spłacał w terminie.

Nowy sposób i terminy naliczania zwrotów za płatności kartami Impresja i Alfa

Bank Millennium idąc drogą innych banków zmienia termin rozliczania transakcji. Od 1 stycznia 2021 roku rozliczenie transakcji i wypłata na rachunek karty będą następowały do 20-ego dnia kolejnego miesiąca. Transakcja zostanie uwzględniona w danym miesiącu, jeśli zostanie rozliczona do 9-ego dnia kolejnego miesiąca. W innym przypadku przejdzie na kolejny miesiąc. Do tej pory rozliczenie i wypłata następowały do 10-ego dnia kolejnego miesiąca.

Bank wprowadził miesięczny okres rozliczania a co za tym idzie ograniczył maksymalny zwrot do 50 złotych miesięcznie. Do tej pory można było wykorzystać całkowity limit 760 złotych w jednym miesiącu. Jak widać, przy okazji, bank zmniejszył roczny limit uzyskiwanych zwrotów do maksymalnie 600 złotych, z 760 złotych.

Reklama

Niestety to oznacza, że od stycznia nie uda się już wykorzystać rocznego limitu w krótkim czasie. Dobrym przykładem była możliwość wykorzystania całego przysługującego zwrotu przy okazji np. remontu mieszkania, kupując materiały budowlane w Leroy Merlin.

Pamiętaj, że w przypadku zwrotu towaru, anulowania transakcji w całości lub części po terminie rozliczenia nagród, kwota Twoich nagród w kolejnym miesiącu zostanie pomniejszona o tę kwotę a jeśli kwota do zwrotu przewyższa nagrody, zostanie obciążone konto karty i będzie stanowiło zadłużenie w kolejnym okresie rozliczeniowym.

Lista punktów, w których dostępne będą zwroty od 1 stycznia 2021 roku

Poniżej aktualnie dostępna oferta promocyjna kart Impresja i Alfa.

Reklama
Lista punktów, w których dostępne będą zwroty od 1 stycznia 2021 roku:  
DEICHMANN-OBUWIEBALDININICINEMA CITY – nie dotyczy zakupów on-line, czyli transakcji dokonywanych kartą na odległość
COCCINELLEFRANCESCO BIASIAINTER CARS – dotyczy wyłącznie zakupów online na www.sklep.inercars.com.pl
MARELLAMAXMARA – nie obowiązuje dla MaxMara WeekendPENNYBLACK
POLLINIVENEZIASEPHORA
SMYK – nie dotyczy zakupów na www.smyk.comEMPIK – nie dotyczy zakupów na www.empik.com, empiktravel.pl, w Empik school oraz Empik cafeAPART
BERSHKAMASSIMO DUTTIOYSHO
PULL&BEARSTRADIVARIUSZARA
ZARA HOMEUTERQUESONY CENTRE – nagroda Moneyback obejmuje płatności kartą tylko w salonach Sony Centre
TRAVELPLANET.PL – nagroda Moneyback obejmuje płatności za imprezy turystyczne realizowane kartą w Punktach Obsługi Klienta oraz on-line. Lista POK dostępna (http://www.travelplanet.pl/pok/)
Punkty wycofane z programu: 
CARREFOURLEROY MERLIN

Wypowiedzenie umowy karty kredytowej Banku Millennium

Jeśli uznasz, że karta nie jest już Tobie potrzebna, możesz wypowiedzieć umowę z jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia. Wypowiedzenie możesz złożyć w formie pisemnej lub za pośrednictwem infolinii TeleMillennium.

Jeśli do upływu terminu ważności karty pozostało co najmniej 45 dni, możesz złożyć rezygnację ze wznowienia karty.

Chcąc złożyć wypowiedzenie pamiętaj o kilku kwestiach:

Reklama
  • Jeśli bierzesz udział w promocji, musisz poczekać do czasu wypłacenia premii;
  • W okresie wypowiedzenia, gdy nie chcesz ponosić opłaty z kartę nadal istnieje obowiązek wykonywania jednej (w okresie promocyjnym) lub pięciu transakcji w miesiącu;
  • Przed ostatnim dniem okresu wypowiedzenia musisz spłacić całe zadłużenie.

Zapoznaj się z wpisem dotyczącym wypowiadania umów z bankami.

Reklama
Podziel się swoją opinią:

Zapisz się na newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby otrzymywać newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych (adres e-mail) w celu otrzymywania wiadomości w ramach newslettera Bankowe ABC.
Zapisując się wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą mailową. W celu uzyskania szczegółów zapoznaj się z polityką prywatności. Otrzymasz maksymalnie 2 wiadomości w miesiącu, bez reklam i spamu. Możesz wypisać się w każdej chwili.