mBank podnosi opłaty i prowizje od marca 2021 roku

mBank
Zmiana obowiązuje od 1 marca 2021 r.
Zmiany dotyczą: eKonta osobistego, eKonta izzy, eKonta mobilnego, eKonta dla młodych, eKonta z darmowymi bankomatami, eKonta standard, eKonta plus, eKonta m dla klientów powyżej 25 roku życia, eKonta z usługą Pakiet Active lub Classic, mKonta Multi w zakresie warunku zwolnienia z miesięcznej opłaty za kartę, zlecenia przelewu, wpłatę i wypłatę gotówkową w oddziałach i BOK-ach, prowizji za wpłatę gotówkową we wpłatomatach Euronetu, prowizji od transakcji związanych z hazardem oraz opłat rocznych za korzystanie z kart kredytowych.

8 grudnia 2020 r. mBank poinformował swoich klientów o wprowadzonych podwyżkach opłat i prowizji, które obowiązywać będą od 1 marca 2021 r.

Zmiany dotyczą większości oferowanych produktów, zarówno kont osobistych jak i kart kredytowych i produktów powiązanych.

Najbardziej zmiany odczują posiadacze popularnego eKonta Osobistego, którzy za korzystanie z karty płatniczej zapłacą 7 złotych, jeśli nie wykonają transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 350 złotych w miesiącu. Dotychczas z opłaty za kartę zwalniała jedna transakcja na dowolną kwotę. mBank podkreśla, ze nie podnosi opłat za konto. W praktyce jednak, ta jedna transakcja w miesiącu kartą oznaczała bezpłatne prowadzenie konta.

Reklama

mBank podniósł również opłaty za czynności zlecane w oddziałach i BOK-ach. Więcej zapłacimy za zlecenie przelewu, wpłatę i wypłatę gotówkową.

Wzorem innych banków, mBank wprowadza prowizję od transakcji w punktach oznaczonych jako: kasyna, kasyna internetowe, salony gier, zakłady bukmacherskie, loterie i totalizatory. Będzie wynosiła 4% od kwoty transakcji.

Podniesiona zostaje prowizja za wpłatę gotówkową we wpłatomatach Euronetu, opłata miesięczną za usługę „Wypłaty ze wszystkich bankomatów”.

Reklama

Opłat za wpłaty i wypłaty z bankomatów nadal można uniknąć:

  • Wpłacając gotówkę w wpłatomatach mBanku, Planet Cash lub Cashline w Polsce,
  • Wypłacając co najmniej 100 zł w bankomatach mBanku, sieci Euronet, Planet Cash oraz Santander Bank Polska S.A.,
  • Wypłacając gotówkę BLIKIEM w dowolnym bankomacie w Polsce.

Zmiany wprowadzane od 1 marca 2021 r.

Zmiany w Tabeli Opłat i Prowizji mBank
Opłata przed zmianąOpłata po zmianie
Opłata za przelew (wewnętrzny, zewnętrzny, do ZUS i US) w BOK i w placówce mBanku2 zł6 zł
Opłata za wpłatę i wypłatę gotówkową w placówce mBanku9 zł10 zł
Prowizja za wpłatę gotówkową we wpłatomatach Euronetu0,2% min. 2 zł0,5% min. 5 zł
Opłata miesięczna za usługę „Wypłaty ze wszystkich bankomatów”7 zł9 zł
Prowizja od transakcji w punktach oznaczonych jako: kasyna, kasyna internetowe, salony gier, zakłady bukmacherskie, loterie i totalizatoryBrak prowizji4% kwoty transakcji
Zmiany w Tabeli Opłat i Prowizji Karty do eKonta osobistego
 Opłata przed zmianąOpłata po zmianie
Warunek zwolnienia z miesięcznej opłaty za kartę0 zł jeśli w miesiącu kalendarzowym zostanie wykonana co najmniej 1 transakcja bezgotówkowa dowolną kartą debetową lub kredytową z oferty dla klientów indywidualnych0 zł jeśli w miesiącu kalendarzowym wartość transakcji bezgotówkowych, wykonanych dowolną kartą debetową lub kredytową z oferty dla klientów indywidualnych, wyniesie minimum 350 zł
Zmiany w Tabeli Opłat i Prowizji Karty do eKonta standard, eKonta, eKonta plus, eKonta m dla posiadaczy powyżej 25 roku życia i eKonta z darmowymi bankomatami
 Opłata przed zmianąOpłata po zmianie
Warunek zwolnienia z miesięcznej opłaty za kartę0 zł jeśli w miesiącu kalendarzowym wartość transakcji bezgotówkowych, wykonanych dowolną kartą debetową lub kredytową z oferty dla klientów indywidualnych, wyniesie minimum 350 zł0 zł jeśli w miesiącu kalendarzowym Posiadacz karty co najmniej 1 raz zaloguje się do aplikacji mobilnej oraz wartość transakcji bezgotówkowych, wykonanych dowolną kartą debetową lub kredytową z oferty dla klientów indywidualnych, wyniesie minimum 350 zł
 7 zł w pozostałych przypadkach3 zł jeśli w miesiącu kalendarzowym wartość transakcji bezgotówkowych wykonanych dowolną kartą debetową lub kredytową z oferty dla klientów indywidualnych wyniesie minimum 350 zł
10 zł w pozostałych przypadkach

Znaczne podwyżki obejmą również posiadaczy kart kredytowych. Szczegóły w załączonym dokumencie.

Reklama

Pamiętaj, że do 28 lutego 2021 r. możesz zgłosić sprzeciw lub wypowiedzieć umowę. Jeżeli:

  • zgłosisz sprzeciw, wygaśnie ona 28 lutego 2021 r.,
  • złożysz wypowiedzenie umowę, umowa zostanie rozwiązana w dniu poinformowania o zmianach, nie później jednak niż w dniu, w którym zmiany zostałyby zastosowane.

Należy pamiętać, że każda zmiana dokumentów bankowych będących załącznikami do umowy daje prawo klientowi (konsumentowi) do wypowiedzenia umowy ze skutkiem natychmiastowym (na dzień wprowadzenia zmian) bez ponoszenia żadnych kosztów.

Dlatego jeśli Twój bank dokonuje zmian, które spowodują, że koszt korzystania z niego wzrośnie, to znaczy, że nadszedł czas by się z tym bankiem szybko pożegnać, jeszcze zanim te opłaty wejdą w życie. Warto zapoznać się z promocjami, które publikuję na swoim blogu. Być może któraś z nich zainteresuje Ciebie.

Reklama

Chcesz zmienić konto?

Zapoznaj się z moim wpisem dotyczącym zamykania kont w bankach oraz z ofertą innych banków opisywanych na blogu: Konta osobiste dla każdego

Niniejszy artykuł zawiera odnośnik (-i) do stron instytucji finansowych i jeżeli użytkownik przejdzie na jedną z nich, złoży wniosek i podpisze umowę, autor bloga Bankowe ABC może uzyskać wynagrodzenie.
Warunki nie będą gorsze (a często lepsze) niż te, które użytkownik uzyskałby bezpośrednio. Dzięki temu wynagrodzeniu będzie możliwe pokrycie kosztów utrzymania działalności bloga.
Reklama
Podziel się swoją opinią:

Zapisz się na newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby otrzymywać newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych (adres e-mail) w celu otrzymywania wiadomości w ramach newslettera Bankowe ABC.
Zapisując się wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą mailową. W celu uzyskania szczegółów zapoznaj się z polityką prywatności. Otrzymasz maksymalnie 2 wiadomości w miesiącu, bez reklam i spamu. Możesz wypisać się w każdej chwili.