Nest Bank podnosi opłaty i prowizje dla kont osobistych od 15 lutego 2021 roku

Nest Bank
Zmiana obowiązuje od 15 lutego 2021 r.
Zmiany dotyczą: eKonta osobistego, eKonta izzy, eKonta mobilnego, eKonta dla młodych, eKonta z darmowymi bankomatami, eKonta standard, eKonta plus, eKonta m dla klientów powyżej 25 roku życia, eKonta z usługą Pakiet Active lub Classic, mKonta Multi w zakresie warunku zwolnienia z miesięcznej opłaty za kartę, zlecenia przelewu, wpłatę i wypłatę gotówkową w oddziałach i BOK-ach, prowizji za wpłatę gotówkową we wpłatomatach Euronetu, prowizji od transakcji związanych z hazardem oraz opłat rocznych za korzystanie z kart kredytowych.

Nest Bank wybrał niezbyt fortunną datę ogłoszenia zmian w tabeli opłat i prowizji. 13 grudnia 2020 r., w niedzielę, w rocznicę stanu wojennego, przesłał klientom indywidulanym informację o wprowadzonych zmianach od dnia 15 lutego 2021 roku, dotyczących Nest Konta.

Na szczęście Nest Konto pozostanie bezwarunkowo bezpłatnym kontem, jeśli chodzi o jego prowadzenie i opłaty za kartę.

Nest Bank wprowadza opłatę za wypłatę gotówki z bankomatów w Polsce i za granicą. Dotychczasowa jedna z głównych zalet konta, czyli bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów, nie będzie już dostępna. Za wypłatę z bankomatów będzie pobierana opłata w wysokości 6 złotych od każdej transakcji. Bezpłatna pozostanie możliwość wypłaty gotówki w Polsce z bankomatów Euronet, a także BLIKIEM (jeśli bankomat taką wypłatę obsługuje).

Reklama

Niezadowoleni będą klienci korzystający z przelewów natychmiastowych zlecanych przez internet. Opłata została podniesiona z 1 zł na 4 zł.

Korzystający z konta oszczędnościowego powinni zwrócić uwagę na opłaty za drugi i każdy kolejny przelew wewnętrzny w miesiącu kalendarzowym, gdzie opłata wzrasta z 5 zł na 9 zł.

Problemy pojawią się dla osób, które nie korzystają z bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej. Nest Bank podniósł opłaty i prowizje za transakcje zlecane w oddziale lub przez infolinię: wpłaty i wypłaty gotówki, realizacje przelewów, modyfikacje lub odwołanie zlecenia stałego oraz polecenia zapłaty.

Reklama

Bezpłatne do tej pory wpłata i wypłata gotówki w oddziale to teraz koszt 10 złotych.

Podniesiona została opłata za realizację przelewu SORBNET z 15 zł na 30 zł oraz SWIFT w walucie i wynosi min. 30 zł (poprzednio 20 zł). Opłata za przewalutowanie transakcji kartą debetową w innej walucie niż waluta rachunku wzrosła z 3% do 4,9% kwoty transakcji.

Zmiany wprowadzane od 15 lutego 2021 r.

Reklama
Zmiany w Tabeli Opłat i Prowizji
Opłata przed zmianąOpłata po zmianie
Wpłata i wypłata gotówki w Oddziale *0 zł10 zł
Polecenie Przelewu zlecone w Oddziale lub poprzez Serwis Telefoniczny (ZUS, US, krajowe i SEPA)5 zł10 zł
Przelew natychmiastowy zlecony w Oddziale lub poprzez Serwis Telefoniczny5 zł14 zł
Przelew SWIFT (w walucie) zlecony w Oddziale lub poprzez Serwis Telefoniczny0,2% min 20 zł max 200 zł0,2% min 30 zł max 200 zł
Przelew natychmiastowy zlecony przez Bankowość Internetową lub Mobilną1 zł4 zł
Przelew SWIFT (w walucie) zlecone przez Bankowość Internetową lub Mobilną15 zł30 zł
Zlecenie Stałe: zdefiniowanie / modyfikacja / odwołanie zlecenia w Oddziale oraz poprzez Serwis Telefoniczny5 zł10 zł
Polecenie Zapłaty: modyfikacja / odwołanie5 zł10 zł
Wypłata gotówki, w tym transgraniczna transakcja płatnicza przy użyciu karty debetowej do płatności gotówkowych:
w bankomacie sieci Euronet w Polscebezpłatniebezpłatnie
w pozostałych bankomatach w Polscebezpłatnie6 zł
w bankomatach za granicąbezpłatnie6 zł
Prowizja za przewalutowanie3 % kwoty transakcji4,9 % kwoty transakcji
Prowizja za wpłatę gotówki w złotych polskich na rachunek prowadzony w innym banku0,5% min 5 zł0,5% min 10 zł
Uznanie rachunku na podstawie Zlecenia Płatniczego z tytułu zagranicznego świadczenia emerytalnego lub rentowegobrak opłaty30 zł

* nie dotyczy wpłaty przy użyciu karty płatniczej we wpłatomacie sieci Euronet

Zmiany w Tabeli Opłat i Prowizji Konto Oszczędnościowe
Opłata przed zmianąOpłata po zmianie
Polecenie Przelewu Wewnętrznego: (…) każdy kolejny przelew w miesiącu kalendarzowym5 zł9 zł
Polecenie Przelewu (ZUS, US, krajowe)5 zł10 zł
Przelew natychmiastowy5 zł14 zł

Jeśli nie zgadzasz się na wprowadzone zmiany masz prawo do 14 lutego 2021 r. (bez ponoszenia dodatkowych opłat) złożyć:

  • Sprzeciw wobec tych zmian, co spowoduje wygaśnięcie zawartej z Nest Bankiem Umowy Ramowej w przeddzień wejścia w życie zmian, albo
  • Wypowiedzenie zawartej z Nest Bankiem Umowy Ramowej, co spowoduje jej rozwiązanie ze skutkiem natychmiastowym.

Oświadczenie możesz złożyć w formie pisemnej na adres: Nest Bank SA, ul. Wołoska 24, 02-675 Warszawa lub pocztą elektroniczną na adres kontakt@nestbank.pl, ale wyłącznie z adresu e-mail wskazanego do kontaktu.

Reklama

Uwaga!!! Zmiany w sposobie zamykania przez internet konta w Nest Banku. Szczegóły we wpisie: Jak zamknąć konto w Nest Banku?

Należy pamiętać, że każda zmiana dokumentów bankowych będących załącznikami do umowy daje prawo klientowi (konsumentowi) do wypowiedzenia umowy ze skutkiem natychmiastowym (na dzień wprowadzenia zmian) bez ponoszenia żadnych kosztów.

Dlatego jeśli Twój bank dokonuje zmian, które spowodują, że koszt korzystania z niego wzrośnie, to znaczy, że nadszedł czas by się z tym bankiem szybko pożegnać, jeszcze zanim te opłaty wejdą w życie. Warto zapoznać się z promocjami, które publikuję na swoim blogu. Być może któraś z nich zainteresuje Ciebie.

Reklama

Chcesz zmienić konto?

Zapoznaj się z moim wpisem dotyczącym zamykania kont w bankach oraz z ofertą innych banków opisywanych na blogu: Konta osobiste dla każdego

Niniejszy artykuł zawiera odnośnik (-i) do stron instytucji finansowych i jeżeli użytkownik przejdzie na jedną z nich, złoży wniosek i podpisze umowę, autor bloga Bankowe ABC może uzyskać wynagrodzenie.
Warunki nie będą gorsze (a często lepsze) niż te, które użytkownik uzyskałby bezpośrednio. Dzięki temu wynagrodzeniu będzie możliwe pokrycie kosztów utrzymania działalności bloga.
Reklama
Podziel się swoją opinią:

Zapisz się na newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby otrzymywać newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych (adres e-mail) w celu otrzymywania wiadomości w ramach newslettera Bankowe ABC.
Zapisując się wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą mailową. W celu uzyskania szczegółów zapoznaj się z polityką prywatności. Otrzymasz maksymalnie 2 wiadomości w miesiącu, bez reklam i spamu. Możesz wypisać się w każdej chwili.