Goodie – zwroty za zakupy internetowe oraz kody rabatowe

Pewnie często korzystasz z zakupów przez internet szukając najlepszych okazji, rabatów, zniżek. Przeglądasz wiele stron internetowych, porównujesz ceny produktów. Przy zakupach w sklepach stacjonarnych dodatkowo przeglądasz gazetki reklamowe, szukasz wyprzedaży, korzystasz z kart lojalnościowych.

Może słyszałeś o czymś takim jak „smart shopping”, czyli wyszukiwanie najlepszych cenowo ofert przy zachowaniu najlepszej jakości towaru lub usługi. Pewnie nieświadomie stosujesz się do tej zasady. Jest duża grupa osób (ja też już się do niej zaliczam), dla której smart shopping stał się sposobem na zakupy, zarówno spożywcze ale także odzieży, elektroniki. Ja staram się łączyć „smart shopping” ze „smart banking” czyli możliwość wyszukania najlepszych ofert, w których można połączyć kilka promocji, w tym związane z usługami bankowymi. W moim przypadku łączę promocje sklepu, banku i/lub organizacji płatniczej. Przykład w dalszej części artykułu, gdzie pokażę jak udało mi się pomniejszyć koszt dużego wydatku o prawie 180 złotych.

Aby znaleźć najlepsze oferty musisz przeszukiwać setki stron, porównywać oferty wielu sklepów. Wielu osobom nie chce się przeglądać setek ofert i znajdować najlepszych uważając, że to strata czasu. Jeśli jesteś niecierpliwy skorzystaj z możliwości jakie dają nowe rozwiązania dostępne w sieci. Jak najłatwiej znaleźć promocje i jeszcze na tym zarobić? Z pomocą przychodzą strony i aplikacje agregujące wszystkie informacje w jednym miejscu. Jedną z nich jest goodie.

Reklama

Czym jest Goodie?

Goodie zostało stworzone przez spółkę Millennium Goodie Sp. z o.o. należącą do Banku Millennium. Goodie jest przede wszystkim aplikacją na urządzenia mobilne (Android i IOS) a także w wersji strony internetowej, które ułatwiają zakupy, w jednym miejscu gromadząc informacje o ofertach setek sklepów i centrów handlowych. Dzięki goodie otrzymujesz dostęp do ofert ponad 800 partnerów m.in. odzieżowych, technologicznych, spożywczych, wnętrzarskich, turystycznych czy gastronomii. Znajdziesz tu mi.in. Allegro, Aliexpress, About You, eObuwie.pl, Zalando Lounge, Booking.com, Pyszne.pl czy RTV EURO AGD.

Goodie pozwala zaoszczędzić, nie tylko porównując ceny, ale również korzystając ze zwrotów za zakupy internetowe (cashback).

Co zyskujesz z goodie?

Reklama
 • Zwroty za płatności w wybranych sklepach internetowych;
 • Informacje o wyprzedażach;
 • Aktualne gazetki największych sklepów;
 • Kody i kupony promocyjne;
 • Możliwość założenia karty stałego klienta centrów handlowych;
 • Możliwość dodania karty lojalnościowej.
goodie zwrot na stronie
Źródło: strona internetowa goodie.pl

Goodie cashback – zwroty za zakupy internetowe (moneyback)

Najbardziej atrakcyjnym elementem programu goodie jest możliwość uzyskania zwrotów za transakcje w sklepach internetowych u wybranych partnerów. Goodie nazywa to cashbackiem ale w rzeczywistości, o czym pisałem w jednym z pierwszych wpisów na blogu, powinno być nazywane moneybackiem.

Zwróć uwagę, że tylko część partnerów programu bierze udział w cashbacku. Pamiętaj, że cashback możesz łączyć z innymi dostępnymi promocjami, rabatami danego sklepu dostępnymi w goodie oraz zwrotami za płatności kartami oferowanymi przez banki czy programem VISA Oferty, jak także punktami Mastercard Bezcenne Chwile. Dodatkowo w ramach akcji promocyjnych wysokość zwrotu może być okresowo zwiększana, nawet dwukrotnie.

goodie cashback
Źródło: strona internetowa goodie.pl

Jak działa naliczanie zwrotu i jak uniknąć jego nienaliczenia?

Aby skorzystać ze zwrotów za zakupy w internecie należy zarejestrować się na stronie goodie.pl i utworzyć konto w programie. Następnie postępuj według poniższej listy:

Reklama
 1. Korzystaj z przeglądarek takich jak Chrome, Edge. Unikaj przeglądarki Firefox i mniej popularnych. Sprawdź czy masz wyłączone oprogramowanie blokujące reklamy (np. AdBlock Plus czy uBlock Origin) i nie masz włączonego trybu prywatnego w przeglądarce
 2. Zaloguj się na swoje konto w goodie – jeśli nie będziesz zalogowany zwrot nie naliczy się
 3. Znajdź sklep, który w ramach programu goodie oferuje zwrot za zakupy
 4. Sprawdź w jakiej wysokości przysługuje zwrot i od jakiej kwoty oraz ile czasu sklep potrzebuje na zatwierdzenie zwrotu
 5. Przejdź do wybranego sklepu klikając „przejdź do sklepu”
 6. Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego zakupu musisz dokonać na stronie sklepu, nie możesz używać aplikacji sklepu zainstalowanej w urządzeniu
 7. Zrób zakupy w sklepie na wyświetlonej stronie www i zapłać za towar
 8. W ciągu kilku godzin na koncie w zakładce „Twoje goodie” pojawi się transakcja jako oczekująca
 9. Sprawdzaj w aplikacji czy transakcja została zaakceptowana

Na czym polega działanie goodie w przypadku zwrotów za zakupy (cashback). Klikając w link „przejdź do sklepu” przechodzisz do normalnego sklepu internetowego ale jeśli zwrócisz uwagę to w górnym pasku zauważysz, że po adresie sklepu jest ciąg znaków. Ten długi adres informuje sklep, który jest partnerem goodie, że klient, który za chwilę dokona zakupu został przekierowany właśnie z aplikacji goodie i będzie mu należny zwrot za transakcję. W twoim urządzeniu jest zapisywany plik cookie z informacjami o śledzeniu drogi pomiędzy goodie a zakupem towaru. Stąd należy przestrzegać reguły by do sklepu przechodzić bezpośrednio z aplikacji lub strony goodie.pl i od razu dokonać zakupu po przejściu nie zaglądając w tym czasie na inne strony.

goodie link sklepu
Goodie – zwroty za zakupy internetowe oraz kody rabatowe 24

Ważna uwaga. Jeśli korzystasz z innych programów do zwrotów, działających na podobnych zasadach i wcześniej zaglądałeś do niego, warto wyczyścić historię przeglądania, dotyczy przede wszystkim plików cookies. W innym przypadku może się okazać, że twój zakup nie zostanie poprawnie przypisany do goodie i zwrotu nie otrzymasz.

Jak zgłosić brakującą transakcję?

Czasem zdarza się, że pomimo prawidłowo wykonanym zakupie, transakcja jest niewidoczna. W takim przypadku należy zgłosić taką transakcję, jednak nie wcześniej niż przed upływem 3 dni od zakupu. Do tego służy formularz dostępny w opcji transakcji cashback – oczekujące.

Reklama
goodie reklamacja
Źródło: strona internetowa goodie.pl

Po otwarciu formularza należy uzupełnić dane: datę zamówienia, wybrać sklep, w którym dokonano transakcji, kwotę zamówienia (brutto) oraz numer zamówienia. W przypadku niektórych sklepów (jak na przykład Allegro) po wybraniu sklepu otrzymasz podpowiedź, gdzie szukać właściwego numeru. Wszystkie dane powinny być dostępne w mailu, który dostałeś po zaakceptowaniu zamówienia.

Po wysłaniu formularza otrzymasz wiadomość o przyjęciu zgłoszenia a jeśli goodie potwierdzi transakcję poinformuje, że jest już widoczna na liście transakcji „Oczekujące” i czeka na akceptację przez sklep.

goodie reklamacja
Źródło: strona internetowa goodie.pl
goodie cashback brakujaca 3 1
Goodie – zwroty za zakupy internetowe oraz kody rabatowe 25
goodie cashback brakujaca 4 1
Goodie – zwroty za zakupy internetowe oraz kody rabatowe 26

Gdzie i ile zwrotu możesz otrzymać w sklepach partnerskich?

Teoretycznie można uzyskać nawet zwrot w wysokości 25% ale w praktyce zwroty wahają się od 1% do 9% wartości zakupów internetowych. Niestety nie oznacza to, że taką wartość otrzymasz od całego rachunku. Pamiętaj, że prawie zawsze zwrot jest naliczany od kwoty netto zamówienia, bez kosztów dostawy.

Reklama

Wysokość zwrotów jest uzależniona od kategorii:

 • do 20% na urodę i usługi;
 • do 9% na najbardziej znanych platformach zakupowych;
 • do 9% na modę damska i męską;
 • do 8% na obuwie i biżuterię;
 • do 5 % na artykuły dziecięce;
 • do 4% na restauracje.

W ramach jednego sklepu może być dostępnych kilka wariantów np. w zależności od kategorii, oddzielnie dla rzeczy nieprzecenionych lub przecenionych, pierwszego czy też kolejnych zakupów.

Przykładowo na Allegro.pl uzyskasz zwroty do 3% ale w rzeczywistości każda kategoria ma inną wartość od 0,29 % w przypadku komputerów i laptopów do 3% dla rękodzieła.

Reklama

Kiedy otrzymam zwrot?

Przy każdej ofercie masz określony „średni czas rejestracji zakupu” oraz „średni czas zatwierdzenia zakupu”. Dokonana transakcja powinna być widoczna w goodie w ciągu 1 dnia roboczego od zakupu ale często pojawia się już po kilku godzinach.

Jeśli chodzi o zatwierdzenie zakupu to okres może trwać od kilku dni (przedmioty lub usługi nieobjęte możliwością zwrotu, np. dostawa posiłków) do nawet 60 dni od daty transakcji. Jest to moim zdaniem największa wada programu. Owszem, często transakcje są akceptowane w krótszym czasie ale zdarza się, że na odpowiedź oczekuje się dużo dłużej.

Dlaczego tak długo trzeba czekać na zatwierdzenie transakcji? Zarówno goodie jak i sprzedawca chcą uniknąć sytuacji, że zakup był dokonany fikcyjnie w celu wyłudzenia: dokonano zakupu a następnie zwrotu towaru, odstąpiono od umowy lub złożono reklamację towaru.

Reklama
Screenshot 20210119 142652 Goodie
Źródło: aplikacja goodie

Możesz przelać środki na dowolne konto bankowe w Polsce po uzbieraniu 21 zł. Jednorazowo można wypłacić maksymalnie 2000 zł. Do tej kwoty wypłata nie podlega opodatkowaniu. Nie ma miesięcznego lub rocznego limitu liczby wypłat.

Niestety są również przypadki odrzucenia transakcji po tak długim czasie oczekiwania. Przysługuje prawo do złożenia reklamacji, która może by rozpatrywana nawet kolejne 30 dni. Niestety na tym etapie nie znamy powodu odrzucenia. W przypadku odrzucenia reklamacji otrzymujemy już informacje o powodzie negatywnego rozpatrzenia i możliwe jest powtórne odwołanie. W wielu przypadkach powodem „będzie przypisanie zakupu innej stronie”.

Wszystkie karty lojalnościowe w jednym miejscu

Problemem zawsze jest trzymanie w portfelu kart lojalnościowych do wszystkich sieci handlowych czy też centrów handlowych. Pewnie wiele razy chciałeś skorzystać z karty lojalnościowej lub kasjer pytał o kartę lojalnościową ale nie chciało ci się szukać w portfelu albo zostawiłeś ją w domu, ponieważ już się tam nie zmieściła. Od teraz wszystkie plastikowe karty lojalnościowe możesz mieć pod ręką.

Ciekawą funkcjonalnością aplikacji mobilnej goodie jest możliwość przechowywania w jednym miejscu wszystkich posiadanych kart lojalnościowych. Korzystając z aplikacji goodie możesz wszystkie plastikowe karty przenieść do telefonu i zostawić je w domu. Istnieje wiele aplikacji, które udostępniają tę funkcję ale jeśli już zdecydujesz się na goodie będzie to bardzo przydatnym dodatkiem.

goodie karty lojalnosciowe
Źródło: strona internetowa goodie.pl

Co ważne, w goodie masz możliwość wyrobienia wirtualnych kart lojalnościowych galerii handlowych. Dostępna lista kilkudziesięciu galerii w całej Polsce. O czym wiele osób zapomina, takie karty również umożliwiają uzyskanie zniżek (nawet 10%) w sklepach stacjonarnych, w tym również w restauracjach, w danej galerii handlowej. Takie karty mogą przydać się w całej Polsce. Nawet będąc na drugim krańcu Polski, możesz w kilka minut wyrobić kartę miejscowego centrum handlowego. Dodatkowo wybrane sklepy i centra handlowe umożliwiają zbieranie wirtualnych naklejek za wykonane zakupy do wymiany na nagrody.

Screenshot 20210119 192033 Goodie
Źródło: aplikacja goodie
Screenshot 20210119 192020 Goodie
Źródło: aplikacja goodie

Przeglądaj gazetki promocyjne największych sieci sklepów w Polsce

Lubisz śledzić gazetki promocyjne ale nie chcesz zabierać ich ze skrzynek pocztowych? Dzięki goodie oferty sieci handlowych znajdziesz w sowim telefonie lub na stronie internetowej. O pojawieniu się nowych gazetek możesz być informowany powiadomieniem.

Na podstawie gazetek możesz tworzyć własne listy zakupów dodając produkty zaznaczając bezpośrednio w oglądanej gazetce lub z listy dostępnych podstawowych produktów jak chleb i mleko.

goodie gazetki promocyjne
Źródło: strona internetowa goodie.pl

Obecnie na goodie znalazłem gazetki sklepów: Abra, Agata Meble, Aldi, Auchan, Avon, Biedronka, Black Red White, Bonprix, Carrefour, Carrefour Express, Carrefour Market, Castorama, Dealz, Delikatesy Centrum, Dino, Drogerie Natura, E.Leclerc, Groszek, hebe, IKEA, Intermarché, Jula, Jysk, Kaufland, Kontigo, Leroy Merlin, Lewiatan, Lidl, Makro, Max Elektro.pl, Media Markt, Netto, OBI, Odido, Polomarket, Rossmann, Selgros, Spar, Super-Pharm, TOPAZ, TXM textilmarket, Żabka.

goodie lista zakupow 2
Źródło: aplikacja goodie
goodie lista zakupow 3
Źródło: aplikacja goodie
goodie lista zakupow 4
Źródło: aplikacja goodie
goodie lista zakupow 5
Źródło: aplikacja goodie
goodie lista zakupow 6
Źródło: aplikacja goodie

Okazje zniżki i rabaty

Jeśli interesujesz się rabatami i zniżkami możesz włączyć powiadomienia o nowych promocjach danej marki. Wybierz interesujące cię marki i jeśli pojawi się nowa promocja otrzymasz powiadomienie na telefon. Zniżki i rabaty z goodie łączą się z cashbackiem o czym przeczytasz zaglądając do danej promocji.

goodie okazje
Źródło: strona internetowa goodie.pl

eKarta podarunkowa goodie

Goodie proponuje swoim klientom możliwość zakupu kart podarunkowych, które działają na zasadzie kart przedpłaconych, czyli zasilonych określoną kwotą środków, którymi można płacić za zakupy w sklepach internetowych i stacjonarnych w Polsce.

Kart podarunkowe goodie możesz również otrzymać w ramach promocji kont osobistych i kart kredytowych Banku Millennium.

Akcje specjalne

Goodie często prowadzi akcje promocyjne w celu przyciągnięcia nowych klientów. W styczniu 2021 roku oferował 15 złotych za zarejestrowanie się w aplikacji. Dosyć często pojawiają się promocje dla osób zarejestrowanych, które jeszcze nie korzystały z cashback. Uzyskać można nawet 20 zł za pierwszą transakcję w goodie (łączy się z inną promocją, cashbackiem), czyli już przy pierwszym zakupie może się pojawić kwota powyżej 21 złotych i będzie można ją wypłacić.

20 złotych do goodie jest również okazjonalnie dostępne jako nagroda dodatkowa za założenie konta w Banku Millennium. W ramach akcji specjalnych w galeriach handlowych również można zdobyć kart podarunkowe np. 30 złotych za zarejestrowanie paragonów o wartości min. 100 złotych.

Moje zyski z goodie

Z goodie korzystam już powyżej roku i udało mi się uzbierać 241,01 zł z 16 transakcji w sklepach internetowych. Jedna z transakcji została odrzucona jako niezgodna z zasadami z powodu przypisania do innej strony. Staram się przed dokonaniem zakupu prawidłowo postępować według instrukcji. Według mnie powodem mogło być skorzystanie z dodatkowego zwrotu 5% z kartą Millennium Impresja, co nie było wykluczone w regulaminie programu (przy kolejnej podobnej transakcji zwrot został naliczony). Nie odwoływałem się już po raz kolejny od odrzuconej reklamacji.

Na wstępie wpisu wspomniałem o transakcji, dzięki której udało mi się zaoszczędzić 5% wartości zakupu. W sklepie RTV Euro AGD dokonałem łącznego zakupu na kwotę 5599 zł. Zakupu dokonałem przechodząc z goodie. Za sprzęt zapłaciłem dwiema kartami: debetową Alior Banku za pomocą Google Pay i kredytową VISA Silver Akcja Pajacyk. Z każdej karty otrzymałem zwrot 1%, czyli 55,99 zł. Pod koniec stycznia została zaakceptowana transakcja i na koncie goodie do wypłaty pojawiło się 123,18 zł. W sumie zaoszczędziłem 179,17 zł, co daje ponad 3% wartości zakupu. Karta Alior Banku jest podłączona do programu Mastercard Bezcenne Chwile. Sklep RTV Euro AGD jest partnerem programu i w ramach oferty przyspieszającej otrzymałem w sumie 1600 punktów. Przy 2000 punktach powinna być dostępna nagroda o wartości ok. 30 zł.

goodie okazje
Źródło: strona internetowa goodie.pl
goodie cashback 05 2021 1
Źródło: strona internetowa goodie.pl
Screenshot 20210201 111811 Goodie
Źródło: aplikacja goodie
goodie zatwierdzone srodki 05 2021 1
Źródło: aplikacja goodie

Zalety i wady programu

 • dostępność dużej liczby współpracujących partnerów
 • wysokie zwroty w przypadku wybranych sklepów
 • możliwość łączenia z innymi rabatami i promocjami bankowymi
 • możliwość przechowywania kart lojalnościowych
 • gazetki reklamowe w jednym miejscu
 • zwrot jest naliczany od kwoty netto zamówienia, bez kosztów dostawy
 • długi czas oczekiwania na zaakceptowanie transakcji
 • odrzucanie niektórych transakcji

Zapewne zadasz sobie pytanie, czy warto korzystać z programu goodie? Moim zdaniem, jeśli często dokonujesz zakupów internetowych warto skorzystać z możliwości dodatkowego obniżenia kosztu zakupów. Uzbieranie wymaganej kwoty 21 złotych nie powinno wtedy stanowić problemu. Nawet jeśli transakcja cashback zostanie odrzucona, nic nie tracisz.

Reklama
Podziel się swoją opinią:

Zapisz się na newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby otrzymywać newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych (adres e-mail) w celu otrzymywania wiadomości w ramach newslettera Bankowe ABC.
Zapisując się wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą mailową. W celu uzyskania szczegółów zapoznaj się z polityką prywatności. Otrzymasz maksymalnie 2 wiadomości w miesiącu, bez reklam i spamu. Możesz wypisać się w każdej chwili.