Jak zamknąć konto w PKO BP? Aktualna instrukcja 2023

Zamknięcie konta wydaje się skomplikowanym zadaniem ale przychodzi czas by podjąć tę decyzję i zmierzyć się z tematem. Jeśli chcesz zamknąć konto w Banku PKO BP, przeczytaj informacje zawarte na tej stronie, gdzie znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania: Jak zamknąć konto w PKO BP? Jak zrobić to szybko i bez kosztów?

Polecam również wpis dotyczący ogólnych zasad rezygnacji z rachunków i kart w bankach: Jak zrezygnować z konta osobistego lub karty kredytowej?

W jaki sposób zamknę konto osobiste w PKO BP?

Do lutego 2022 roku zamknięcie konta w Banku PKO BP nie było takie łatwe jak w innych bankach. Dopiero teraz Bank PKO BP wprowadził możliwość zamknięcia konta przez internet. Zastanawiasz się jak zamknąć konto w PKO BP przez internet? 

Reklama

Oświadczenie o wypowiedzeniu można złożyć na trzy sposoby:

  • przez serwis iPKO,
  • osobiście w oddziale,
  • listownie.

Jeśli nie złożysz wypowiedzenia przez internet, trzeba będzie udać się do najbliższego oddziału lub na pocztę. 

Moim zdaniem pewniejszym będzie udanie się do oddziału. Listę placówek Banku PKO BP znajdziesz tutaj. Bank PKO BP jako największy bank w Polsce posiada również najwięcej placówek, ale mimo to załatwienie sprawy może chwilę potrwać ze względu na dużą liczbę klientów korzystających osobiście z oddziałów. Podczas wizyty w oddziale złóż dyspozycję wypowiedzenia umowy rachunku i karty do konta.

Reklama
Zamykanie konta osobistego w PKO BP
Przez internet:W serwisie iPKO: Moje produkty -> Konta -> Dyspozycje i zaświadczenia -> Zamknięcie konta
Przez infolinię:Nie
W oddzialeZłożenie w Oddziale pisemnego oświadczenia o wypowiedzeniu Umowy o prowadzenie rachunku
Listownie na adres:Oddziału, w którym otwarto konto lub:
PKO Bank Polski Spółka Akcyjna Centrala
ul. Puławska 15
02-515 Warszawa
Okres wypowiedzenia:30 dni
Oferta na zatrzymanie:Brak

Jak zamknąć konto w PKO BP przez internet? 

Zastanawiasz się jak zamknąć konto w PKO BP przez internet? Nowa funkcjonalność w serwisie internetowym iPKO jest już dostępna. W celu złożenia wypowiedzenia umowy prowadzenia konta osobistego należy, po zalogowaniu, w menu wybrać kolejno:

  1. Moje Produkty
  2. Konta
  3. Dyspozycje i zaświadczenia
  4. Zamknięcie konta

O czym warto pamiętać zanim zamkniesz konto w Banku PKO BP?

Jeśli posiadasz kredyt mieszkaniowy, przed wypowiedzeniem umowy prowadzenia rachunku osobistego powinieneś upewnić się, że w warunkach ustalających marżę kredytu nie zostało wpisane jej obniżenie ze względu na posiadanie konta osobistego w PKO BP.

W Banku PKO BP obowiązuje 30-dniowy okres wypowiedzenia. W okresie wypowiedzenia z konta i karty możesz normalnie korzystać. Pamiętaj, że nadal są pobierane opłaty za prowadzenie rachunku i karty zgodnie z Tabelą Opłat i Prowizji.

Reklama

Oczywiście nie zamkniesz konta jeśli posiadasz zadłużenie (także w wyniku braku środków na opłaty). Razem z kontem zostaną zamknięte wszystkie wydane karty oraz ustawione zlecenia stałe.

Przygotowanie wypowiedzenia umowy o prowadzenie konta w PKO BP

PKO BP udostępnia wzór “Wypowiedzenia Umowy Rachunku przez posiadacza Rachunku” na swojej stronie internetowej. Dokument możesz pobrać tutaj.

zamknięcie konta pko bp
kliknij, aby powiększyć

Dokument jest uniwersalny, pasujący także do zamykania konta walutowego i oszczędnościowego. 

Reklama

Wypełniając poszczególne rubryki pamiętaj aby wpisać “30” dni, w rubryce terminu wypowiedzenia. Tylko w przypadku zmiany warunków prowadzenia konta (regulaminów i/lub tabeli opłat i prowizji) termin może być krótszy przy wypowiedzeniu złożonym przed dniem wejścia w życie zmian.

Pozostawione na rachunku środki można wypłacić w gotówce lub przekazać na rachunek bankowy w innym banku. Pamiętaj, że wypłata wiążę się z opłatą zgodną z aktualną tabelą opłat i prowizji. Dlatego warto zawczasu, przed upływem terminu wypowiedzenia, wypłacić wszystkie środki pamiętając o ewentualnych opłatach za prowadzenie konta i karty.

Podpis na dokumencie musi być zgodny ze wzorem podpisu złożonym w banku.

Reklama

Zamykanie konta osobistego w oddziale PKO BP

Składając wypowiedzenie w oddziale PKO BP pamiętaj o zabraniu dokumentu tożsamości. Listę placówek Banku PKO BP znajdziesz tutaj.

Możesz przyjść już z wypełnionym “Wypowiedzeniem Umowy Rachunku przez posiadacza Rachunku” lub pracownik banku wydrukuje go na miejscu. Jeśli idziesz z wypowiedzeniem, dobrym pomysłem będzie zabranie ze sobą kopii wypełnionego dokumentu. Możesz wtedy poprosić pracownika banku by potwierdził na niej przyjęcie wniosku.

Zamykanie konta osobistego w PKO BP listownie

Przygotowane wypowiedzenie należy wysłać koniecznie listem poleconym za potwierdzeniem odbioru, na adres oddziału, który prowadzi twój rachunek (informacja powinna być na umowie) lub na adres centrali banku.

Reklama

PKO Bank Polski Spółka Akcyjna Centrala

Puławska 15

02-515 Warszawa

Reklama

Dzięki potwierdzeniu odbioru będziesz miał potwierdzenie, że pismo dotarło ale przede wszystkim datę jego otrzymania przez bank, z której możesz wyliczyć okres wypowiedzenia. Pamiętaj, że 30-dniowy okres wypowiedzenie biegnie właśnie od dnia otrzymania pisma. Jest to o tyle ważne, że nie otrzymasz żadnego potwierdzenia z banku, kiedy konto zostało zamknięte. Po zakończeniu okresu wypowiedzenia możesz spróbować zalogować się do bankowości internetowej.

Jesteś klientem PKO BP? Chcesz zrezygnować z konta? Sprawdź oferty innych banków:

Zapoznaj się również z ofertą innych kont osobistych opisywanych na blogu lub sprawdź proponowane poniżej:

Please select listing to show.

Jesteś klientem Banku PKO BP? Chcesz zrezygnować z konta? Sprawdź oferty promocyjne innych banków: Promocje kont osobistych

Niniejszy artykuł zawiera odnośnik (-i) do stron instytucji finansowych i jeżeli użytkownik przejdzie na jedną z nich, złoży wniosek i podpisze umowę, autor bloga Bankowe ABC może uzyskać wynagrodzenie.
Warunki nie będą gorsze (a często lepsze) niż te, które użytkownik uzyskałby bezpośrednio. Dzięki temu wynagrodzeniu będzie możliwe pokrycie kosztów utrzymania działalności bloga.
Reklama
Podziel się swoją opinią:

Zapisz się na newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby otrzymywać newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych (adres e-mail) w celu otrzymywania wiadomości w ramach newslettera Bankowe ABC.
Zapisując się wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą mailową. W celu uzyskania szczegółów zapoznaj się z polityką prywatności. Otrzymasz maksymalnie 2 wiadomości w miesiącu, bez reklam i spamu. Możesz wypisać się w każdej chwili.