Jak zamknąć konto w Banku Millennium? Aktualna instrukcja 2024

W tym krótkim poradniku znajdziesz odpowiedź na pytanie, jak zamknąć konto w Banku Millennium? W oddzielnym wpisie znajdziesz informacje dotyczące rezygnacji z karty kredytowej (wkrótce).

Polecam wpis z poradami dotyczącymi zamykania rachunków i rezygnacji z kart w bankach: Jak zrezygnować z konta osobistego lub karty kredytowej?

Zamknąć konto w Banku Millennium można na wszystkie cztery możliwe sposoby:

Reklama
  • w bankowości internetowej Millenet,
  • przez infolinię banku,
  • bezpośrednio w oddziale,
  • wypowiedzenie wysyłając listownie.

W Banku Millennium obowiązuje okres wypowiedzenia wynoszący 30 dni. W tym miejscu przypomnę, że w okresie wypowiedzenia nadal obowiązują opłaty za prowadzenie konta 360 i użytkowanie karty. Warto o tym pamiętać i jeszcze w okresie wypowiedzenia zapewnić wpływ 1000 zł i wykonać jedną transakcję kartą lub BLIKIEM (dla posiadaczy poniżej 26 roku życia tylko transakcja).

Kolejną kwestią, o której należy wiedzieć, jest to, że wypowiedzenie umowy prowadzenia konta nie odnosi skutku wobec bankowości internetowej i mobilnej. Nie dotyczy to przypadku, gdy w chwili upływu terminu wypowiedzenia nie posiadasz innych produktów Banku Millennium, które mogą być obsługiwane poprzez bankowość internetową, W takiej sytuacji dostęp do systemu będzie zamknięty z dniem upływu terminu wypowiedzenia.

Należy wspomnieć, że standardowy okres wypowiedzenia nie dotyczy sytuacji, gdy bank dokonuje zmian, np. w opłatach i prowizjach. Tylko w takiej sytuacji istnieją dwie możliwości, z których możesz skorzystać przed dniem wejścia w życie zmian:

Reklama
  • Złożyć oświadczenie o sprzeciwie wobec wprowadzanych zmian – umowa wygaśnie z dniem poprzedzającym dzień wejścia zmian w życie;
  • Wypowiedzieć umowę – umowa zostanie rozwiązana w trybie natychmiastowym, bez ponoszenia opłat.

Opisane tutaj sposoby zamykania konta w Banku Millennium odnoszą się również do takiego przypadku.

Likwidacja konta w Banku Millennium
Przez internet:W Millenet -> Logowanie -> Kliknąć Nazwisko klienta -> Wnioski i umowy -> Zamykanie konta -> Wybierz konta -> Uzupełnić dane przelewu do innego banku po zamknięciu konta i powodu zamknięcia
Przez infolinię:801 331 331
(+48) 22 598 40 40
obsługa w jęz. rosyjskim i ukraińskim:
(+48) 22 598 40 45, od poniedziałku do piątku 8:00 – 20:00
W oddzialeZłożenie w dowolnym oddziale dyspozycji zamknięcia rachunku konta osobistego
Listownie na adres:Bank Millennium SA
ul. Stanisława Żaryna 2A
02-593 Warszawa
Okres wypowiedzenia:30 dni
Oferta na zatrzymanie:Zwolnienie z opłat lub w szczególnych przypadkach dodatkowy bonus zwrotu za płatności kartą lub BLIKIEM

Zamykanie konta w bankowości internetowej Millenet

Od 2014 roku Bank Millennium umożliwia zamknięcie konta przez bankowość internetową Millenet. Konto osobiste wraz z dodatkowymi produktami najprościej zamknąć właśnie przez bankowość internetową. W kilku prostych krokach wypowiedzenie umowy załatwisz szybko i sprawnie, bez konieczności wychodzenia z domu lub rozmowy z pracownikiem banku.

Po zalogowaniu do bankowości internetowej przejdź do ustawień, klikając u góry w swoje imię i nazwisko. W kolejnym kroku przejdź do opcji “Wnioski umowy”, następnie “Zamykanie konta”. Wybierz konta, które chcesz zamknąć. Pamiętaj o wypłacie środków z konta oszczędnościowego, jeśli takie otwierałeś. Tylko pierwszy przelew w miesiącu jest bezpłatny. W kolejnym kroku podaj konto, na które ma być przekazana kwota, która pozostanie przy zamykaniu konta, po okresie wypowiedzenia. Warto wcześniej samemu wypłacić środki (oczywiście pamiętając o miesięcznych opłatach, jeśli nie spełniłeś warunków), ponieważ bank naliczy opłatę za wykonany przelew. Musisz również wybrać z dostępnej listy powód zamknięcia konta. Dyspozycję zamknięcia konta potwierdzasz otrzymanym kodem SMS.

Reklama

Poniżej ilustracja kolejnych etapów zamykania konta w bankowości internetowej.

Jak zamknąć konto w Banku Millennium
kliknij, aby powiększyć
Jak zamknąć konto w Banku Millennium
jak zamknąć konto millenium
jak zamknac konto millenium przez internet
jak zamknąć konto w millenium przez internet
Jak zamknąć konto Millenium przez aplikację

Źródło: strona internetowa bankowości internetowej Banku Millennium

Likwidacja konta w Banku Millennium przez infolinię

Zamknięcie konta przez infolinię nie jest skomplikowane. Należy zadzwonić na numer infolinii banku: 801 331 331 lub (+48) 22 598 40 40. Zamknięcie konta w Banku Millennium możliwe jest również po połączeniu z konsultantem mówiącym w jęz. rosyjskim lub ukraińskim: (+48) 22 598 40 45, od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00 – 20:00.

Reklama

W trakcie rozmowy konsultant potwierdzi tożsamość zadając kilka pytań dotyczących twoich danych osobowych dostępnych w systemie oraz posiadanych produktów. Oczywiście, jak w każdym banku, zada pytanie o przyczynę, dla której chcesz zamknąc konto. Może zaproponować zwolnienie z opłat lub w niektórych przypadkach dodatkowy bonus zwrotu za płatności kartą lub BLIKIEM. Jeśli nie zgadzasz się na propozycję, konsultant odczyta tekst wypowiedzenia, a Ty potwierdzisz dyspozycję zamknięcia konta.

Zamykanie konta osobistego w oddziale Banku Millennium

Aby zamknąć konto osobiste możesz udać się do dowolnego oddziału Banku Millennium. Listę oddziałów znajdziesz tutaj. W dużych miastach znajdziesz oddziały w galeriach handlowych czynne również w soboty i niedziele handlowe. 

Udając się do oddziału pamiętaj o zabraniu dokumentu tożsamości. W trakcie wizyty złożysz, na wniosku banku, dyspozycję zamknięcia konta, karty do konta i bankowości internetowej. Poproś pracownika banku by przekazał kopię dokumentu potwierdzającego złożenie wypowiedzenia. Pamiętaj, że wydanie zaświadczenia o zamknięciu konta jest płatne.

Reklama

Zamykanie listownie konta osobistego w Banku Millennium

Na koniec sposób zamykania konta w Banku Millennium, którego zdecydowanie nie polecam. Wysłanie wypowiedzenia pocztą uważam za ostateczność. Na stronie internetowej Banku Millennium nie znajdziesz wzoru wypowiedzenia. Przydatne wskazówki znajdziesz we wpisie: Jak zrezygnować z konta osobistego lub karty kredytowej? Pamiętaj o zawarciu w wypowiedzeniu próby o zamknięcie bankowości internetowej, w nazewnictwie banku – KBE – Kanały Bankowości Elektronicznej. Wypowiedzenie wyślij koniecznie listem poleconym za potwierdzeniem odbioru na adres: 

Bank Millennium SA

ul. Stanisława Żaryna 2A

Reklama

02-593 Warszawa

Termin wypowiedzenia liczy się od dania otrzymania pisma przez bank.

Zamknięcie konta osobistego w Banku Millennium nie powinno stanowić problemu. Bank daje możliwość wyboru ze wszystkich czterech dostępnych form. Najszybszym i najmniej kłopotliwym będzie zamknięcie konta bezpośrednio w bankowości internetowej Millenet.

Reklama

Jesteś klientem Banku Millennium? Chcesz zrezygnować z konta? Sprawdź oferty promocyjne innych banków: Promocje kont osobistych

Zapoznaj się również z ofertą innych kont osobistych opisywanych na blogu lub sprawdź proponowane poniżej:

Niniejszy artykuł zawiera odnośnik (-i) do stron instytucji finansowych i jeżeli użytkownik przejdzie na jedną z nich, złoży wniosek i podpisze umowę, autor bloga Bankowe ABC może uzyskać wynagrodzenie.
Warunki nie będą gorsze (a często lepsze) niż te, które użytkownik uzyskałby bezpośrednio. Dzięki temu wynagrodzeniu będzie możliwe pokrycie kosztów utrzymania działalności bloga.
Reklama
Podziel się swoją opinią:

Zapisz się na newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby otrzymywać newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych (adres e-mail) w celu otrzymywania wiadomości w ramach newslettera Bankowe ABC.
Zapisując się wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą mailową. W celu uzyskania szczegółów zapoznaj się z polityką prywatności. Otrzymasz maksymalnie 2 wiadomości w miesiącu, bez reklam i spamu. Możesz wypisać się w każdej chwili.