Getin Bank podnosi opłaty Konto Proste Zasady od 2022 roku

Getin Bank podnosi opłaty – Konto Proste Zasady – zmiana styczeń 2022
Zmiana obowiązuje od 1 stycznia 2022 r.
Getin Bank podnosi opłaty dotyczące: Konto Proste Zasady

Uwaga!!! 30 września 2022 r. Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) rozpoczął przymusową restrukturyzację Getin Noble Banku.

To co było wyróżnikiem Konta Proste Zasady w Getin Bank były… jego proste zasady. Już tylko do końca roku bezpłatne prowadzenie konta będzie wymagało 1 transakcji kartą do konta. Taki prosty warunek powodował, że wielu klientów zdecydowało się na konto właśnie w Getin Banku. Wiele osób korzysta również z korzystnych warunków oprocentowania lokat i konta oszczędnościowego, traktując posiadanie Konta Proste Zasady, jako konta dodatkowego, jedynie do spełnienia warunków miesięcznych wpływów min. 2000 złotych.

Oczywiście Konto Proste Zasady nadal może być bezpłatne, ale będzie to wymagało większego wysiłku i… ćwiczenia pamięci.

Reklama

Zapoznaj się ze szczegółami zmian.

(Nie)Proste Zasady od 2022 roku

Warunki bezpłatnego Konta Proste Zasady

Do końca 2021 roku z opłaty za prowadzenie konta, w wysokości 9 zł miesięcznie, zwalniała 1 transakcja bezgotówkowa kartą. Od stycznia 2022 roku będzie wymagane wykonanie aż 5 transakcji bezgotówkowych kartą do konta lub BLIKIEM. Transakcje mogą być wykonane na dowolną kwotę. 

Na szczęście nie są wymagane comiesięczne wpływy na konto, oczywiście jeśli nie korzystasz z oferty promocyjnej na oszczędności.

Reklama

Warto przypomnieć, że tak jak poprzednio, opłata nie dotyczy osób, które nie skończyły 26 lat oraz posiadaczy Konta Proste Zasady Junior.

Warunki bezpłatnej karty do Konta Proste Zasady

Zgodnie z dotychczas obowiązującą tabelą opłat i prowizji Getin Banku korzystanie z karty debetowej do konta było bezpłatne. Od stycznia 2022 roku zapłacisz za kartę 5 zł miesięcznie jeśli nie spełnisz wymogu bezpłatnego prowadzenia konta, czyli wykonania 5 transakcji bezgotówkowych kartą. Jak widać 5 transakcji zwalnia z łącznie z dwóch opłat, w sumie 14 złotych za konto i kartę.

Getin Bank zastosował tu zasadę obowiązującą już w kilku bankach, m.in.: Banku Millennium, czy ostatnio Santander Bank Polska, gdzie jeden warunek zwalnia z kilku opłat.

Reklama

Dla osób powyżej 26 roku życia, które założą konto w Getin Banku po 1 stycznia 2022 roku będzie obowiązywała opłata za wznowienie karty do konta, ze specjalnym wizerunkiem, w wysokości 10 złotych. Dla dotychczasowych klientów ta opłata nie będzie obowiązywać.

Wypłaty i wpłaty gotówkowe w oddziale

Osoby korzystające z możliwości dokonywania wpłat i wypłat gotówkowych w oddziałach Getin Banku muszą zwrócić uwagę na dosyć istotną zmianę. Jeśli wypłacasz lub wpłacasz na konto gotówkę raz w miesiącu, nie zauważysz zmiany. Jeśli jednak robisz to częściej, od stycznia 2022 roku już druga wpłata lub wypłata oznacza naliczenie opłaty 10 złotych. Do końca roku dopiero trzecia wpłata lub wypłata wiąże się z opłatą.

Czy to koniec bezpłatnego konta walutowego w Getin Banku?

Dla osób korzystających z możliwości bezwarunkowo bezpłatnego konta walutowego w Getin Bank, od stycznia 2022 roku bank wprowadza opłatę w wysokości 5 złotych. Warunkiem jej uniknięcia jest wykonanie min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą lub BLIKIEM. Patrząc łącznie, dla posiadacza dodatkowego konta walutowego, wykonanie pięciu transakcji oznacza, że nie zapłaci bankowi aż 19 złotych miesięcznie.

Reklama

Powyższa zmiana nie będzie dotyczyć posiadaczy Konta Proste Zasady Junior oraz osób spłacających kredyt walutowy w Getin Banku.

Podsumowanie najważniejszych zmian w Tabeli Opłat i Prowizji Getin Banku

Wszystkie najważniejsze usługi, dla których Getin Bank podnosi opłaty od stycznia 2022 r., znajdziesz w poniższej tabeli.

Getin Bank opłaty za Konto Proste Zasady
 Opłata przed zmianąOpłata po zmianie
Opłata miesięczna za prowadzenie rachunku płatniczego / lokaty w zł0 zł* / 9 zł0 zł* / 9 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie rachunku*0 zł gdy w poprzednim miesiącu dokonano min. 1 transakcji bezgotówkowej kartą lub BLIKIEM*0 zł gdy w poprzednim miesiącu dokonano min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą lub BLIKIEM
Opłata miesięczna za prowadzenie rachunku płatniczego / lokaty w walucie innej niż zł0 zł5 zł
Nie dotyczy Konta Proste Zasady Junior
  Opłata nie jest pobierana: w poprzednim miesiącu z konta walutowego nastąpiła automatyczna spłata na rachunek kredytu udzielonego przez Getin Bank lub na Koncie Osobistym w zł dokonano w poprzednim miesiącu min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą lub BLIKIEM.
Opłata miesięczna za obsługę karty debetowej (pobierana niezależnie od daty jej aktywowania)0 zł0 zł* / 5 zł
  *0 zł gdy w poprzednim miesiącu dokonano min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą lub BLIKIEM
Opłata za sprawdzenie dostępnych środków w bankomacie0,99 zł1,50 zł
Polecenie przelewu wewnętrznego w złotych, Euro i innych walutach (na rachunek innego podmiotu w Getin Bank)0 zł0 zł / 10 zł w placówce Banku
Wpłata gotówki na rachunek w Banku0 zł za dwie pierwsze wpłaty w miesiącu kalendarzowym,
10 zł za kolejne wpłaty w miesiącu kalendarzowym
0 zł za pierwszą wpłatę w miesiącu kalendarzowym,
10 zł za kolejne wpłaty w miesiącu kalendarzowym
Wypłata gotówki z rachunku w Banku0 zł za dwie pierwsze wypłaty w miesiącu kalendarzowym,
10 zł za kolejne wypłaty w miesiącu kalendarzowym
0 zł za pierwszą wypłatę w miesiącu kalendarzowym,
10 zł za kolejne wypłaty w miesiącu kalendarzowym

Szczegółowe informacje o obowiązujących opłatach znajdują się w:

Reklama

Getin Bank podnosi opłaty, czy mogę zrezygnować z konta?

Oczywiście, masz prawo nie zgodzić się na proponowane opłaty i zrezygnować z konta w Getin Bank przed dniem wejścia tych zmian w życie, nie ponosząc dodatkowych kosztów.

Pamiętaj jednak, że rezygnując z Konta Proste Zasady nie będziesz mógł już korzystać z promocyjnych warunków lokat i konta oszczędnościowego.

Masz możliwość złożenia w banku jednego z dwóch dokumentów:

Reklama
  • oświadczenia o sprzeciwie do wprowadzanych zmian. Umowa zostanie rozwiązana z dniem poprzedzającym dzień wejścia w życie;
  • wypowiedzenia umowy (nie wcześniej jednak niż data otrzymania pisma o zmianach). Umowa zostanie rozwiązana w dniu wskazanym w wypowiedzeniu.

Możesz skorzystać z możliwości zamknięcia konta w bankowości internetowej Getin Banku. Dokument musisz złożyć do końca 2021 r. Inaczej bank uważa, że zgadzasz się na ogłoszone zmiany. Po tym czasie umowę możesz wypowiedzieć, ale zgodnie z określonymi w regulaminie terminami i warunkami prowadzenia konta.

Sprawdź jak zamknąć konto w Getin Banku?

Wprowadzone zmiany mogą zniechęcić wielu klientów do posiadania Konta Proste Zasady w Getin Banku. Szczególnie dotyczy to osób posiadających konto w innym banku a to konto wykorzystując jedynie do lokowania oszczędności. 5 transakcji bezgotówkowych kartą w miesiącu, jeśli musisz wykonywać transakcje kartą również w innym banku, mogą być zbyt trudnym warunkiem do spełnienia.

Reklama

Chcesz zmienić konto?

Zapoznaj się z moim wpisem dotyczącym zamykania kont w bankach oraz z ofertą innych banków opisywanych na blogu: Konta osobiste dla każdego

Niniejszy artykuł zawiera odnośnik (-i) do stron instytucji finansowych i jeżeli użytkownik przejdzie na jedną z nich, złoży wniosek i podpisze umowę, autor bloga Bankowe ABC może uzyskać wynagrodzenie.
Warunki nie będą gorsze (a często lepsze) niż te, które użytkownik uzyskałby bezpośrednio. Dzięki temu wynagrodzeniu będzie możliwe pokrycie kosztów utrzymania działalności bloga.
Reklama
Podziel się swoją opinią:

Zapisz się na newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby otrzymywać newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych (adres e-mail) w celu otrzymywania wiadomości w ramach newslettera Bankowe ABC.
Zapisując się wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą mailową. W celu uzyskania szczegółów zapoznaj się z polityką prywatności. Otrzymasz maksymalnie 2 wiadomości w miesiącu, bez reklam i spamu. Możesz wypisać się w każdej chwili.