Jak założyć konto bez wychodzenia z domu w 2024 roku?

W obecnych czasach załatwianie spraw zdalnie (online) stało się powszechne. Czy można założyć konto przez internet? Tak, większość największych banków umożliwia założenie konta bez wychodzenia z domu. Udostępniając możliwość założenia konta bankowego przez internet, banki wychodzą naprzeciw potrzebom klientów, przede wszystkim osób młodych, ale nie tylko. Powody są różne, od braku czasu na chodzenie po bankach, po obecną sytuację dotyczącą zachorowań. Dla banku zakładanie konta bankowego przez internet jest o wiele tańsze niż utrzymywanie oddziałów, za które trzeba płacić. 

Z tego artykułu dowiesz się:

 • o sposobach zakładania konta online;
 • jak założyć konto przez internet?
 • gdzie założyć konto bankowe przez internet?

Jak założyć konto bankowe w internecie?

Założenie konta bez wychodzenia z domu jest możliwe na kilka sposobów:

Reklama
 • wizyta kuriera, w obecności którego podpisywana jest umowa o prowadzenie rachunku;
 • tzw. “konto na selfie”, wykorzystując aplikację mobilną banku, wykonując zdjęcie dokumentu tożsamości i zdjęcia twarzy;
 • przelewem weryfikacyjnym, dla osób posiadających konto osobiste w innym banku;
 • przez wideoweryfikację z wykorzystaniem połączenia wideo z pracownikiem banku;
 • z wykorzystaniem e-dowodu osobistego;
 • z wykorzystaniem “otwartej bankowości”, logując się na konto w innym banku.

Do zawarcia umowy o prowadzenie konta osobistego musisz posiadać ważny dokument tożsamości. Dokument musi być czytelny i nie uszkodzony (pęknięty lub niekompletny). Część banków wymaga posiadania zarejestrowanego w Polsce numeru telefonu komórkowego do potwierdzania kolejnych czynności kodami SMS.

Uwaga, otwieranie konta bankowego online może oznaczać, że nie wszystkie usługi będa dla ciebie dostępne. Jeśli chcesz np. korzystać z profilu zaufanego musisz skorzystać z zakładania konta z kurierem lub z podpisaniem umowy w oddziale banku, ewentualnie udać się w późniejszym terminie do oddziału banku, aby pracownik zweryfikował osobiście twoją tożsamość.

Jeśli chcesz skorzystać z oferty promocyjnej z premią za założenie konta, sprawdź jaki sposób podpisania umowy jest wymagany do jej uzyskania. Nie zawsze będą dostępne wszystkie sposoby a często wymagana jest jedna z opcji założenia konta bankowego przez internet (np. na selfie lub e-dowodem).

Reklama

Zakładanie rachunku bankowego przez internet nie jest możliwe w przypadku klientów zajmujących eksponowane stanowisko polityczne.

W większości banków nie założysz konta wspólnego przez internet. Składając wniosek, będziesz musiał udać się do oddziału.

Zalety i wady – zakładanie konta bez wychodzenia z domu
Sposób założenia kontaZaletyWady
wizyta kurierabrak konieczności instalowania aplikacji i umiejętności technicznych, dla osób nieposiadających konta w innym bankudługi czas oczekiwania na umowę
na selfieszybki i prosty sposób dla osób obeznanych z obsługą aplikacji na smartfoniezałożenie konta utrudnione dla osoby, która nie ma wprawy w obsłudze smartfona
przelew weryfikacyjnynajszybszy sposób założenia kontaposiadanie innego konta w banku udostępniającym usługę, które było zakładane z osobistą weryfikacją klienta
wideoweryfikacjamożliwość rozmowy z pracownikiem banku, który pomoże i odpowie na ewentualne pytaniawymagana kamerka internetowa i mikrofon oraz ustronne, dobrze oświetlone miejsce, w którym nikt nie przeszkadza
z wykorzystaniem e-dowodubrak konieczności wypełniania większości danych we wniosku, szybki i pewny sposób bez konieczności wykonywania zdjęć i filmików twarzykonieczność posiadania e-dowodu (osoby, które ostatnio wymieniały dokument)
otwarta bankowośćbrak konieczności wypełniania większości danych we wniosku, szybki i pewny sposób bez konieczności wykonywania zdjęć i filmików twarzyposiadanie innego konta w banku udostępniającym usługę, wyrażenie zgody na dostęp do historii rachunku

Skan dokumentu tożsamości do wniosku o konto

Przed opisaniem sposobów zakładania konta osobistego przez internet, warto pokazać jak poprawnie powinien być wykonany skan dokumentu tożsamości, gdyż w każdym przypadku będzie to wymagane (jedynie w przypadku kuriera można przekazać wydrukowaną kopię).

Reklama

Najlepiej przygotować się przed rozpoczęciem wypełniania wniosku. Poniżej znajdziesz najważniejsze wskazówki:

 • sprawdź czy dokument masz zeskanować czy zrobić jego zdjęcie (nie może być zdjęciem kopii dokumentu);
 • skan lub zdjęcie muszą być kompletne (obie strony), czyli muszą być widoczne wszystkie rogi dokumentu a dane czytelne;
 • sprawdź format zdjęcia lub skanu, który możesz załączyć (jpg, png, pdf);
 • sprawdź jaka jest minimalna jakość (rozdzielczość) wymagana przez bank;
 • sprawdź maksymalny rozmiar pliku, który możesz załączyć;
 • sprawdź dokładnie jak załączyć pliki do wniosku (kolejność pierwszej i drugiej strony).

Większość banków dysponuje narzędziem do odczytywania danych z dokumentów więc skanując dowód, dane zostaną zapisane w formularzu, a ty masz za zadanie jedynie zweryfikować (nie zawsze są poprawne) i uzupełnić brakujące dane.

Poprawne przygotowanie umożliwia szybkie założenie konta. Jeśli dokument będzie nieczytelny, niepoprawnie zeskanowany lub będzie niepoprawnie wykonane zdjęcie, proces weryfikacji wydłuży się, ponieważ wniosek będzie musiał przejrzeć i zaakceptować pracownik banku (w dni powszednie, w godzinach pracy). W skrajnym przypadku, jeśli powstaną wątpliwości, otrzymasz informację, że założenie konta musisz dokończyć w oddziale.

Reklama

Zakładanie konta z wizytą kuriera

Najstarszą i często wybieraną formą zakładania konta osobistego przez internet jest opcja z wizytą kuriera.

Zakładanie konta z wykorzystaniem kuriera polega na wypełnieniu na stronie banku lub w aplikacji mobilnej, formularza z danymi osobowymi, adresowymi i kontaktowymi. Bank musi potwierdzić tożsamość nowego klienta uzyskując kopię dokumentu tożsamości. Na ogół dostępne są dwie metody weryfikacji dokumentu. Możesz załączyć skan do formularza internetowego lub przekazać wydruk kopii dokumentu kurierowi. Ja zalecam wybór pierwszej opcji. W tym przypadku, kurierowi jedynie okazujesz dokument a on, na specjalnym formularzu przygotowanym przez bank, potwierdza poprawność danych swoim podpisem.

Dodatkowo wybierasz miejsce dostarczenia umowy, nie musi to być adres zameldowania lub do korespondencji ale inny adres np. miejsca pracy. Otrzymasz powiadomienie na maila lub SMS o tym, że umowa została przekazana do firmy kurierskiej. Najczęściej kurierzy przyjeżdżają w ciągu dnia lub wcześnie rano. 

Reklama

Przed wizytą kuriera warto zapoznać się z dokumentami przesłanymi przez bank. Raczej nie będziesz miał czasu na dogłębne ich studiowanie podczas jego wizyty.

Kurier przywozi ze sobą umowę o prowadzenie rachunku wraz z załącznikami. Część banków wysyła kuriera dopiero po otrzymaniu wyprodukowanej karty, co wydłuża zawarcie umowy do ok. 3 dni a nawet tygodnia ale nie będziesz już musiał czekać na przesyłkę z kartą. Warto wiedzieć, że w części banków, np. w przypadku Getin Banku, umowa z kartą są przesyłane szybciej, ponieważ bank nie drukuje nazwiska klienta na karcie. Pamiętaj, że w okresie świątecznym, gdy kurierzy mają znacznie więcej pracy, czas dostarczenia dokumentów może się wydłużyć.

W związku z obecną sytuacją zapewnij sobie bezpieczeństwo. Umowę najlepiej podpisać, o ile to możliwe, na zewnątrz, w maseczce ochronnej, własnym długopisem. Kurier w celu weryfikacji może poprosić o chwilowe zdjęcie maseczki.

Reklama

Przeczytaj, czy wszystko się zgadza i podpisz umowę w obecności kuriera (parafuj każdą stronę). Jeden egzemplarz zabiera kurier, drugi jest dla ciebie.

Dopilnuj, aby kurier w twojej obecności zakleił kopertę zwrotną z podpisaną umową i ewentualnie kopią dowodu. 

Podpisanie umowy nie oznacza, że konto jest aktywne. Kurier musi przekazać dokumenty. Dopiero po otrzymaniu i zweryfikowaniu dokumentów, bank potwierdza zawarcie umowy o konto. Otrzymasz wiadomość mailową i/lub SMS. Możesz aktywować konto i kartę (nadać numer PIN) w bankowości internetowej.

Reklama
Instrukcja zakładania konta z zawarciem umowy w obecności kuriera
 1. Wypełnij formularz na stronie banku lub w aplikacji mobilnej
  – podaj dane osobowe (imię i nazwisko, PESEL, seria i numer, data wydania, data ważności dokumentu tożsamości, imiona rodziców i nazwisko panieńskie matki)
  – podaj dane adresowe (adres zamieszkania i korespondencyjny)
  – podaj dane kontaktowe (e-mail, numer telefonu)
 2. Załącz skan dokumentu tożsamości
 3. Wybierz miejsce podpisania umowy
 4. Zatwierdź wniosek
 5. Zapoznaj się z dokumentami otrzymanymi na maila
 6. Czekaj na wiadomość od banku o przekazaniu umowy do firmy kurierskiej
 7. Czekaj na kontakt kuriera z ustaleniem terminu podpisania umowy
 8. W trakcie spotkania z kurierem:
  – okaż dokument tożsamości i przekaż kopię jeśli nie załączyłeś skanu
  – podpisz dwa egzemplarze umowy wraz z załącznikami
  – jeden egzemplarz zachowaj dla siebie
  – odbierz kopertę z kartą do konta (jeśli dostarcza ją kurier) i sprawdź czy nie jest uszkodzona
 9. Sprawdź czy kurier zakleił kopertę zwrotną z dokumentami dla banku
 10. Czekaj na potwierdzenie otrzymania przez bank dokumentów i potwierdzenie zawarcia umowy
 11. Postępuj z instrukcją przesłaną przez bank
 12. Zaloguj się do bankowości internetowej
 13. Aktywuj kartę płatniczą i nadaj jej PIN
 14. Korzystaj z konta

Zakładanie konta osobistego przez kuriera ma kilka oczywistych wad. Najważniejsze z nich to:

 • konieczność spotykania się z kurierem;
 • zakładanie konta trwa od kilku dni do ponad tygodnia;
 • brak możliwości określenia dokładnego terminu podpisania umowy.

Nie wybieraj tego sposobu podpisania umowy jeśli jesteś na kwarantannie.

Otwieranie konta na selfie

Chcesz założyć konto bankowe przez internet bez kuriera? Konto bankowe na selfie to obecnie najczęściej promowany przez banki sposób na założenie rachunku bankowego przez internet. Jest dostępny praktycznie we wszystkich największych bankach w Polsce. Otwieranie konta na selfie wymaga posiadania telefonu z zarejestrowanym w Polsce numerem oraz z dostępem do internetu.

Przed rozpoczęciem zakładania konta osobistego na selfie przygotuj:

 • miejsce z dobrym oświetleniem, w którym nie będą przeszkadzały inne osoby;
 • dokument tożsamości;
 • telefon z dostępem do internetu.

Otwieranie konta na selfie może się w niewielkim stopniu różnić pomiędzy bankami. Poniższa instrukcja zawiera wszystkie etapy zakładania konta, jednak w niektórych bankach mogą być pomijane lub może być inna ich kolejność.

Instrukcja – otwórz konto na selfie
 1. Zainstaluj na telefonie aplikację mobilną banku
 2. Zezwól na wykonywanie zdjęć, nagrywanie filmów oraz dostęp do galerii zdjęć (w niektórych przypadkach również lokalizacji telefonu, do sprawdzenia czy konto zakładane jest w Polsce)
 3. Potwierdź swój numer telefonu otrzymanym kodem SMS
 4. Wypełnij formularz na ekranie telefonu
  – podaj dane osobowe (imię i nazwisko, PESEL, seria i numer, data wydania, data ważności dokumentu tożsamości, imiona rodziców i nazwisko panieńskie matki)
  – podaj dane adresowe (adres zamieszkania i korespondencyjny)
  – podaj dane kontaktowe (e-mail, numer telefonu)
 5. Zrób zdjęcie dokumentu tożsamości, którego dane podałeś w formularzu
  – skieruj obiektyw aparatu na pierwszą stronę dokumentu tak, aby był widoczny w całości, poczekaj aż aparat ustawi ostrość obrazu
  – powtórz dla drugiej strony
  – sprawdź czy wykonane zdjęcie jest poprawne (cały dokument i wszystkie dane są widoczne)
  – jeśli nie, powtórz zdjęcia
 6. Prześlij zdjęcia
 7. Zgodnie z instrukcją na ekranie, wykonaj zdjęcia / nagraj krótki film, na którym pokażesz swoją twarz na wprost oraz z profilu (z obu stron, z pochyloną głową i z zamkniętymi oczami), przeczytaj na głos wyświetlane cyfry – koniecznie w cichym otoczeniu, bez udziału innych osób
 8. Sprawdź poprawność i prześlij zdjęcia/film
 9. Bank zweryfikuje tożsamość na podstawie danych z dokumentu i zdjęcia/filmu
 10. Na ekranie otrzymasz potwierdzenie poprawności weryfikacji tożsamości klienta (może to potrwać kilka minut)
  – Jeśli weryfikacja nie przebiegła pomyślnie, zostaniesz poinformowany o dalszych krokach
  – Wyjdź z aplikacji i oczekuj informacji z banku
 11. Przejdź do zawierania umowy
  – dokumenty otrzymasz na adres mailowy podany we wniosku
  – dokumenty są zabezpieczone hasłem (najczęściej fragment numeru PESEL i/lub dokumentu tożsamości)
  – zapoznaj się z dokumentami
 12. Zaakceptuj warunki zakładania konta osobistego
 13. Umowę zawierasz “podpisując” otrzymanym na telefon kodem SMS
 14. Otrzymasz potwierdzenie założenia konta (najpóźniej następnego dnia)
 15. Po zawarciu umowy, na adres mailowy, otrzymasz zawartą z bankiem umowę oraz instrukcję dalszego postępowania
 16. Zaloguj się do bankowości internetowej (login znajdziesz w przesłanych dokumentach) i nadaj swoje hasło
 17. Możesz korzystać z konta
 18. Jeśli wybrałeś kartę płatniczą do konta, otrzymasz ją pocztą lub kurierem

Otwieranie konta na selfie ma zalety i wady:

 • zakładanie konta jest natychmiastowe;
 • wymaga posiadania telefonu i instalacji aplikacji banku oraz odpowiedniego miejsca, gdzie można spokojnie i bezpiecznie wykonać zdjęcia i/lub film;
 • niewielkie ryzyko nieudanej weryfikacji tożsamości i konieczność udania się do oddziału.

Konto na przelew weryfikacyjny

Kolejnym sposobem jest konto potwierdzone przelewem weryfikacyjnym (podpisanie umowy). W ten sposób, konto osobiste bez wychodzenia z domu, mogą założyć wyłącznie osoby zmieniające bank lub zakładające drugie konto, posiadające już konto osobiste (indywidualnie, nie wspólne) w innym banku. Tu istotna uwaga, umowa posiadanego już konta musiała być zawierana w oddziale banku lub podczas wizyty kuriera.

Otwarcie konta z wykorzystaniem przelewu weryfikacyjnego wymaga spełnienia dwóch warunków:

 • twoje dane osobowe i adresowe z przelewu weryfikacyjnego muszą być identyczne z danymi wprowadzonymi we wniosku o nowe konto – nawet literówka, brak drugiego imienia czy nawet inna pisownia nazw ulic spowoduje odrzucenie wniosku;
 • bank, w którym posiadasz już konto musi być na liście banków udostępniających taką możliwość.

W poniższej tabeli znajdziesz listę banków, z których można wykonać przelew weryfikacyjny, Uwaga! Nie każdy bank akceptuje pełną listę podanych banków.

Przelew weryfikacyjny jakie banki
Zakładam konto w:Posiadam konto w:
Alior Bank 
ING BankAlior Bank, mBank, Bank Millennium, Bank Pekao, Bank Pocztowy, Santander Bank Polska
Nest BankAlior Bank, mBank, Bank Pekao, ING Bank, Santander Bank Polska
Santander Bank PolskaAlior Bank, Bank Pocztowy, Bank Pekao, mBank, EnveloBank, Bank Millennium, Santander Bank Polska, ING Bank

W ING Banku założysz konto na przelew weryfikacyjny z Alior Bank, mBank, Bank Millennium, Bank Pekao, Bank Pocztowy, Santander Bank Polska.

W Nest Banku konto na przelew możliwe jest z Alior Banku, mBanku, Banku Pekao, ING Bank, Santander Bank Polska.

W Santander Bank Polska przelew weryfikacyjny dostępny jest dla posiadaczy kont w Alior Bank, Bank Pocztowy, Bank Pekao, mBank, EnveloBank, Millennium Bank, Santander Bank Polska, ING Bank.

Zakładanie konta wygląda podobnie jak w opisanych powyżej sposobach. W momencie wyboru opcji podpisania umowy wybierz “przelew weryfikacyjny”.

 1. Wpisz numer rachunku w twoim banku, który pozwoli na potwierdzenie tożsamości
 2. Zostaniesz przekierowany na stronę logowania do swojego banku, by wykonać przelew
 3. Zaloguj się i wykonaj przelew
 4. Przelew musisz zrobić z własnego konta osobistego w innym banku (nie może to być konto kogoś z rodziny, znajomego, konto wspólne lub konto firmowe). Twoje dane adresowe zapisane w tym banku muszą być zgodne z danymi adresowymi podanymi we wniosku internetowym
 5. Bank automatycznie, w ciągu kilku minut, zweryfikuje dane z przelewu
 6. Kwota przelewu zostanie zwrócona na twoje dotychczasowe konto

Niestety coraz mniej banków oferuje ten sposób zawierania umowy o konto osobiste przez internet.

Otwieranie konta z pomocą przelewu weryfikacyjnego ma swoje wady i zalety:

 • zakładanie konta jest natychmiastowe;
 • tylko dla posiadaczy konta osobistego w innym banku;
 • niewielka liczba banków, w których ten sposób jest dostępny.

Konto bankowe z wideoweryfikacją (wideorozmowa)

Niektóre banki umożliwiają założenie konta bez wychodzenia z domu w trakcie wideorozmowy z pracownikiem banku. Wideorozmowa, w zależności od banku, może być prowadzona przez aplikację mobilną w telefonie lub na urządzeniu stacjonarnym, np. laptopie. Przed złożeniem wniosku sprawdź na stronie banku wymagania. Zakładanie konta rozpoczynasz podobnie jak w opisanych powyżej sposobach od wypełnienia wniosku oraz podania numeru telefonu komórkowego (zarejestrowanego w Polsce). Zanim połączysz się z konsultantem banku, upewnij się, że:

 • w urządzeniu posiadasz włączoną kamerę o rozdzielczości min. 720p oraz mikrofon,
 • przebywasz w dobrze oświetlonym miejscu,
 • przebywasz w miejscu, które zapewnia poufność rozmowy.

Przygotuj:

 • dowód osobisty, który przedstawisz konsultantowi,
 • telefon, na numer otrzymasz kod SMS, który wprowadzasz na stronie banku w celu połączenia z konsultantem oraz do zawarcia umowy.

W trakcie wideorozmowy, aby przejść proces weryfikacji tożsamości, musisz być wyraźnie widoczny i słyszalny. Nie możesz korzystać z miejsca publicznego (np. park, kawiarnia, galeria handlowa), ponieważ w zasięgu kamery nie mogą być widoczne inne osoby, nie mogą również ingerować, podpowiadać w trakcie rozmowy. Będziesz musiał odczytać wszystkie dane z dokumentu tożsamości. Pracownik banku przeprowadzi weryfikację dokumentu, wszystkich krawędzi i jego elementów, w tym zabezpieczeń oraz porówna zdjęcie z twoim wyglądem.

Zakładanie konta z wideoweryfikacją:

 • dostępne tylko w godzinach pracy banku;
 • wymaga posiadania urządzenia z kamera i mikrofonem, ustronnego, dobrze oświetlonego miejsca.

Zakładanie konta bankowego e-dowodem

mBank jako pierwszy bank w Polsce uruchomił możliwość zakładania konta bankowego na e-dowód. Do założenia konta będą wymagane:

 • e-dowód
 • PIN do e-dowodu
 • telefon z funkcją NFC
 • zainstalowana aplikacja mobilna eDO App
 • dostęp do internetu
Instrukcja – konto na e-dowód
 1. Uruchom wniosek na stronie internetowej banku
 2. Wybierz opcję: “Automatycznie przez e-dowód”
 3. Otwórz aplikację mobilną eDO App i zeskanuj kod QR lub przepisz numer, który pojawił się na ekranie komputera
 4. Potwierdź operację w aplikacji wpisując kod CAN z e-dowodu
 5. Przyłóż telefon tylną stroną do e-dowodu i poczekaj na odczyt danych
 6. Zaakceptuj 4-cyfrowym PIN-em nadanym w urzędzie podczas odbioru dowodu
 7. Bank potwierdza tożsamość
 8. Po potwierdzeniu przez bank, na ekranie komputera uzupełnij dane kontaktowe
 9. Zapoznaj się z przesłaną przez bank umową i załącznikami
 10. Zatwierdź otrzymanym kodem SMS
 11. Konto jest otwarte najpóźniej w następnym dniu roboczym

Zakładanie konta bankowego przez otwartą bankowość

Bank Millennium jako pierwszy bank w Polsce udostępnił możliwość otwarcia rachunku z wykorzystaniem tzw. otwartej bankowości, zgodnie z dyrektywą PSD2. Konto przez otwartą bankowość w Banku Millennium założysz jeśli posiadasz konto w: ING Bank, Alior Bank, Santander Bank Polska, mBank, Bank Pekao SA, BNP Paribas. W przypadku Banku PKO BP zakładanie konta możliwe przez przelew weryfikacyjny.

Swoją tożsamość potwierdzisz logowaniem na własne konto w innym banku. Ta metoda zdecydowanie zastąpi przelew weryfikacyjny, ponieważ jest bardziej bezpieczna, szybsza i bezproblemowa.

Zakładanie konta bankowego wygląda podobnie jak przy poprzednich sposobach.

W pierwszej kolejności wybierz, w którym posiadasz konto i zaloguj się. Bank, oprócz weryfikacji danych podanych w twoim banku, będzie analizował historię wykonywanych transakcji płatniczych. Jeśli na tym koncie nie wykonujesz wielu transakcji weryfikacja może nie zakończyć się pomyślnie.

Po wylogowaniu się automatycznie powrócisz do wniosku o konto i uzupełniasz pozostałe dane.

Gdzie można założyć konto przez internet?

Jeśli już wybierz najlepszy dla siebie sposób założenia konta bankowego przez internet, sprawdź czy bank, który wybrałeś udostępnia ją. W poniższej tabeli znajdziesz listę banków, gdzie można założyć konto bankowe przez internet.

Lista banków, gdzie można założyć konto bankowe przez internet
Nazwa bankuKurierNa selfiePrzelew weryfikacyjnyWideoweryfikacjaE-dowód osobistyOtwarta bankowość
Aion BankNieTakNieNieNieNie
Alior BankTakTakTakNieNieNie
Bank MillenniumTakTakNieNieNieTak
BNP ParibasTakTakNieNieNieNie
Citi HandlowyNieTakNieNieNieNie
Credit AgricoleNieTakNieNieNieNie
ING BankTakTakTakNieNieNie
mBankTakTakNieNieTakNie
Nest BankNieNieTakTakNieNie
Bank Pekao SANieTakNieNieNieNie
PKO BPTakTakNieNieNieNie
Santander Bank PolskaTakTakTakTakNieNie

Załóż konto bez wychodzenia z domu

Jeśli nie masz czasu, boisz się chodzić do oddziałów banków, załóż konto bez wychodzenia z domu. Poniżej znajdziesz oferty największych banków w Polsce.

Możesz również sprawdzić poniższe propozycje, gdzie najlepiej założyć konto bankowe.

Niniejszy artykuł zawiera odnośnik (-i) do stron instytucji finansowych i jeżeli użytkownik przejdzie na jedną z nich, złoży wniosek i podpisze umowę, autor bloga Bankowe ABC może uzyskać wynagrodzenie.
Warunki nie będą gorsze (a często lepsze) niż te, które użytkownik uzyskałby bezpośrednio. Dzięki temu wynagrodzeniu będzie możliwe pokrycie kosztów utrzymania działalności bloga.

Reklama
Podziel się swoją opinią:

Zapisz się na newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby otrzymywać newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych (adres e-mail) w celu otrzymywania wiadomości w ramach newslettera Bankowe ABC.
Zapisując się wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą mailową. W celu uzyskania szczegółów zapoznaj się z polityką prywatności. Otrzymasz maksymalnie 2 wiadomości w miesiącu, bez reklam i spamu. Możesz wypisać się w każdej chwili.