Wyższe opłaty w Credit Agricole od czerwca 2022 r.

Credit Agricole
Zmiana obowiązuje od 1 czerwca 2022 r.
Zmiany dotyczą: Konto dla Ciebie;
Konto dla Ciebie VIP;
Konto dla Ciebie GO!;
Konto dla Ciebie MOVE!;
Konto walutowe;
Karta kredytowa Standard;
Karta kredytowa Silver

Credit Agricole ogłosił 4 marca zmiany w Tabeli opłat i prowizji kont osobistych oraz kart kredytowych, które będą obowiązywać od 1 czerwca 2022 roku. Nowe opłaty w Credit Agricole dotyczą m.in. posiadaczy następujących produktów banku:

 • Konto dla Ciebie;
 • Konto dla Ciebie VIP;
 • Konto dla Ciebie GO!;
 • Konto dla Ciebie MOVE!;
 • Konto walutowe;
 • Karta kredytowa Standard;
 • Karta kredytowa Silver.

Nadal jednak będzie można większości opłat uniknąć. W większości przypadków warunki zwalniające z opłat za konto, kartę i wypłat z bankomatów pozostają bez zmian. Na pocieszenie, Credit Agricole kilka opłat obniżył. Sprawdź szczegóły zmian.

Opłaty za konto w Credit Agricole

Zmiany będą dotyczyły przede wszystkim opłat za prowadzenie najbardziej popularnego Konta dla Ciebie. Od czerwca 2022 r., opłata za prowadzenie konta wzrasta z 7 zł na 9 zł. Konto nadal może być bezpłatne a opłata będzie pobierana tylko jeśli nie zostaną spełnione warunki, które pozostały bez zmian – wpływ na konto minimum 1000 zł i przynajmniej 1 transakcja kartą lub BLIKIEM.

Reklama

Zmianę odczują posiadacze Konta dla Ciebie VIP, którego miesięczny koszt obsługi wzrośnie z 40 zł do 50 zł. Nadal warunkiem zwalniającym z opłaty pozostaje wpływ na konto minimum 10000 zł lub średnie miesięczne saldo 150000 zł na wszystkich rachunkach, które są prowadzone w złotówkach w ramach konta.

Opłata za konto walutowe wzrośnie z 2 zł do 4 zł miesięcznie i nie ma możliwości jej uniknięcia.

Bez zmian pozostają opłaty dla kont młodzieżowych: Konto dla Ciebie GO! i Konto dla Ciebie MOVE!

Reklama

Warto zaznaczyć, że bezpłatne pozostaje prowadzenie rachunku oszczędnościowego – Rachunek Oszczędzam.

Konta wycofane z bieżącej obsługi

Osoby, które posiadają jedno z kont, które zostały wycofane z bieżącej obsługi: 1 Konto, Konto PROSTOoszczędzające, Konto PROSTOoszczędzające PLUS, Konto PROSTOoszczedzające PREMIUM, Credit Agricole e-Konto, Konto Klasyczne, Konto PLUS powinny rozważyć zmianę rodzaju konta. W ten sposób mogą uniknąć konieczności ponoszenia comiesięcznych opłat.

Posiadane stare konto można zmienić bezpłatnie na Konto Dla Ciebie w oddziale lub samodzielnie w bankowości internetowej CA24 eBank. Można to zrobić bezboleśnie, ponieważ numer rachunku pozostaje bez zmian, podobnie jak wszystkie dyspozycje ustanowione na koncie, np. zlecenia stałe. Aby zmienić rodzaj konta:

Reklama
 • zaloguj się do CA24 eBank
 • wybierz: Moje produkty >> Konta
 • w górnym menu przejdź do zakładki “Zmień rodzaj konta“
 • wybierz: Konto dla Ciebie
 • zatwierdź zmianę jak zwykły przelew w CA24 eBank.

Credit Agricole wypłata gotówki z bankomatów

Wypłata z bankomatów innych niż należące do Credit Agricole, po wprowadzeniu zmian, standardowo będzie wiązała się z kosztem 7 zł zamiast 6 zł. W przypadku Konta dla Ciebie GO! i Konta dla Ciebie MOVE! koszt wypłaty wzrasta z 3 zł na 6 zł.

Opłat za wypłaty gotówki z bankomatów unikną osoby, które spełnią warunek – wpływ na konto minimum 1000 zł i zrobią przynajmniej 1 transakcja kartą lub BLIKIEM dla Konta dla Ciebie lub 1 transakcja kartą lub BLIKIEM dla Konta dla Ciebie GO! i Konta dla Ciebie MOVE!. Powyższa zmiana dotyczy również wypłaty z bankomatów za granicą przy użyciu karty, w EUR na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Sprawdzenie salda w bankomacie będzie wiązało się z opłatą w wysokości 6 zł (obecnie 5 zł).

Reklama

Credit Agricole nowe opłaty za przelewy w oddziałach i na infolinii

Jak większość banków, Credit Agricole podnosi opłaty starając się zniechęcić klientów do wykonywania przelewów w “okienku” bankowym lub przez telefon.

Zwykły przelew krajowy lub SEPA zlecony w oddziale lub przez infolinię banku to od czerwca koszt 15 zł wobec dotychczasowych 12 zł.

Przelew natychmiastowy Express Elixir zlecany w tych kanałach będzie kosztował 20 zł (poprzednio 17 zł) a przez SORBNET – 50 zł (poprzednio 30 zł).

Reklama

Przelewy zagraniczne SWIFT obecnie wiążą się z opłatą w wysokości 0,25% wartości przelewu min. 40 zł, max. 250 zł a od czerwca ich koszt będzie wynosił 0,25% wartości przelewu min. 60 zł, max. 300 zł.

Nadal można korzystać z przelewów w bankowości internetowej lub w aplikacji mobilnej, gdzie opłaty pozostają bez zmian.

Opłaty za karty kredytowe Standard i Silver w Credit Agricole

Od czerwca, dla nowych klientów i tych, którzy zawierali umowy oparte na oprocentowaniu w oparciu o iloczyn stopy referencyjnej, zostają podniesione opłaty miesięczne za obsługę kart, jeśli nie będą spełnione warunki, odpowiednio z 4,90 zł do 8 zł dla karty Standard i z 7,90 zł na 10 zł dla karty Silver. Kwota transakcji wymaganych do zwolnienia z opłat pozostaje bez zmian 400 zł dla karty Standard i 700 zł dla karty Silver.

Reklama

Osoby posiadające karty kredytowe, dla których umowy były zawierane dawno temu, przy oprocentowaniu w oparciu o iloczyn stopy lombardowej, powinny podpisać w oddziale aneks do umowy karty kredytowej. Dzięki temu oprocentowanie będzie oparte o iloczyn stopy referencyjnej i pozwoli na obniżenie opłat i warunków z nich zwolnienia. Jeśli tego nie zrobią, opłaty miesięczne wzrosną odpowiednio z 4,90 zł do 9,50 zł dla karty Standard i z 7,90 zł na 15 zł dla karty Silver. Dodatkowo kwota transakcji wymaganych do zwolnienia z opłat wzrośnie z 400 zł do 800 zł dla karty Standard i z 700 zł na 1000 zł dla karty Silver.

W przypadku kart Standard, Silver i Gold, bank podnosi opłatę związaną z przelewem z limitu karty kredytowej z 5% min. 12,90 zł do 6% min. 12,90 zł. Wprowadzona zostaje nowa opłata, która funkcjonuje już w innych bankach, dotycząca transakcji kartą w punktach oznaczonych jako: kasyna, kasyna internetowe, gry losowe, zakłady bukmacherskie, loterie i totalizatory w wysokości 4% wartości transakcji, min. 10 zł.

Obniżki opłat w Credit Agricole

W informacji Credit Agricole o zmianach opłat i prowizji pojawiły się również obniżki kilku opłat. Bank postanowił obniżyć opłatę za pakiety abonamentowe „Przelewy ekspresowe” i „Bezpieczna karta” z 9 zł na 7 zł.

Reklama

Pierwszy przelew z rachunku oszczędnościowego w miesiącu kalendarzowym w CA24 Infolinia lub placówce banku oraz każdy kolejny przelew z rachunku w miesiącu kalendarzowym (także w bankowości elektronicznej) będą od czerwca kosztowały 8 zł zamiast 10 zł.

Credit Agricole zrezygnował z opłaty za wydanie i korzystanie z dodatkowej karty kredytowej.

Podsumowanie zmian w opłatach i prowizjach Credit Agricole

W poniższych tabelach przedstawione zostały najważniejsze opłaty w Credit Agricole obowiązujące od 1 czerwca 2022 roku.

Credit Agricole opłaty i prowizje
 Opłata przed zmianąOpłata po zmianie
Prowadzenie rachunku: Konto dla Ciebie0 zł* / 7 zł0 zł* / 9 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie rachunku*0 zł – wpływ na konto minimum 1000 zł i zrobisz przynajmniej 1 transakcję kartą lub BLIKIEM*0 zł – wpływ na konto minimum 1000 zł i zrobisz przynajmniej 1 transakcję kartą lub BLIKIEM
Prowadzenie rachunku: Konto dla Ciebie VIP40 zł50 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie rachunkuwpływ na konto minimum 10000 zł lub średnie miesięczne saldo 150000 zł na wszystkich rachunkach, które są prowadzone w złotówkach w ramach kontawpływ na konto minimum 10000 zł lub średnie miesięczne saldo 150000 zł na wszystkich rachunkach, które są prowadzone w złotówkach w ramach konta
Prowadzenie rachunku walutowego2 zł4 zł
Wysyłka komunikatów sms w ramach CA24 SMS (opłata miesięczna)5 zł6 zł
Polecenie przelewu zwykłego i SEPA w CA24 Infolinia lub placówce banku12 zł15 zł
Polecenie przelewu natychmiastowego EXPRESS ELIXIR w CA24 Infolinia lub placówce banku17 zł20 zł
Polecenie przelewu w systemie SORBNET w CA24 Infolinia lub placówce banku30 zł50 zł
Przelew walutowy w systemie SWIFT0,25% min. 40 zł, max. 250 zł0,25% min. 60 zł, max. 300 zł
Dotyczy przelewu:w placówce Banku, CA24 Infolinia, CA24 eBankw placówce Banku, CA24 Infolinia, CA24 eBank lub CA24 Mobile
Wypłata gotówki z pozostałych bankomatów w Polsce przy użyciu karty0 zł / 6 zł
(0 zł – wpływ na konto minimum 1000 zł i zrobisz przynajmniej 1 transakcję kartą lub BLIKIEM)
0 zł / 7 zł
(0 zł – wpływ na konto minimum 1000 zł i zrobisz przynajmniej 1 transakcję kartą lub BLIKIEM)
Wypłata gotówki z bankomatów za granicą przy użyciu karty, w EUR na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego6 zł7 zł
Abonament „Przelewy ekspresowe”
Abonament „Bezpieczna karta”
9 zł7 zł
Pierwszy przelew z rachunku w miesiącu kalendarzowym w CA24 Infolinia lub placówce banku oraz każdy kolejny przelew z rachunku w miesiącu kalendarzowym10 zł8 zł
Karty kredytowe – oprocentowanie oparte o iloczyn stopy referencyjnej
 Opłata przed zmianąOpłata po zmianie
Opłata za obsługę Rachunku karty Standard (opłata miesięczna)4,90 zł8 zł
Warunek zwolnienia z opłaty400 zł – suma transakcji gotówkowych lub bezgotówkowych (wykonanych w danym okresie rozliczeniowym) zwalniająca z opłaty za obsługę Rachunku karty400 zł – suma transakcji gotówkowych lub bezgotówkowych (wykonanych w danym okresie rozliczeniowym) zwalniająca z opłaty za obsługę Rachunku karty
Opłata za obsługę Rachunku karty Silver (opłata miesięczna)7,90 zł10 zł
Warunek zwolnienia z opłaty700 zł – suma transakcji gotówkowych lub bezgotówkowych (wykonanych w danym okresie rozliczeniowym) zwalniająca z opłaty za obsługę Rachunku karty700 zł – suma transakcji gotówkowych lub bezgotówkowych (wykonanych w danym okresie rozliczeniowym) zwalniająca z opłaty za obsługę Rachunku karty
Karty kredytowe – oprocentowanie oparte o iloczyn stopy lombardowej
 Opłata przed zmianąOpłata po zmianie
Opłata za obsługę Rachunku karty Standard (opłata miesięczna)4,90 zł9,50 zł
Warunek zwolnienia z opłaty400 zł – suma transakcji gotówkowych lub bezgotówkowych (wykonanych w danym okresie rozliczeniowym) zwalniająca z opłaty za obsługę Rachunku karty800 zł – suma transakcji gotówkowych lub bezgotówkowych (wykonanych w danym okresie rozliczeniowym) zwalniająca z opłaty za obsługę Rachunku karty
Opłata za obsługę Rachunku karty Silver (opłata miesięczna)7,90 zł15 zł
Warunek zwolnienia z opłaty700 zł – suma transakcji gotówkowych lub bezgotówkowych (wykonanych w danym okresie rozliczeniowym) zwalniająca z opłaty za obsługę Rachunku karty1000 zł – suma transakcji gotówkowych lub bezgotówkowych (wykonanych w danym okresie rozliczeniowym) zwalniająca z opłaty za obsługę Rachunku karty
Karty kredytowe – inne opłaty
 Opłata przed zmianąOpłata po zmianie
Realizacja przelewu z Rachunku karty5% min. 12,90 zł6% min. 12,90 zł
Wydanie i korzystanie z karty dodatkowej (opłata roczna)35 zł0 zł
Płatność kartą w punktach oznaczonych jako: kasyna, kasyna internetowe, gry losowe, zakłady bukmacherskie, loterie i totalizatoryBrak4% min. 10 zł

Szczegółowe informacje o wprowadzanych zmianach znajdują się w dokumentach na stronie Credit Agricole (linki poniżej):

Co zrobić, jeśli nie akceptujesz zmian?

Jeśli nie wyrażasz zgody na wprowadzane opłaty w Credit Agricole masz dwa wyjścia. 

Do 31 maja 2022 roku, bez żadnych opłat możesz:

 • zgłosić sprzeciw a umowa o prowadzenie konta wygaśnie 31 maja 2022 roku,
 • wypowiedzieć umowę konta a umowa zostanie zakończona ze skutkiem od dnia otrzymania wiadomości o zmianach, a najpóźniej do 1 czerwca 2022 roku, w dniu, w którym zmiany wejdą w życie.

Jeśli przed 1 czerwca 2022 roku nie zgłosisz sprzeciwu lub nie wypowiesz umowy, bank uzna, że akceptujesz zmiany. Umowę można nadal wypowiedzieć ale na warunkach zgodnie z regulaminem rachunków bankowych.

Chcesz zmienić konto?

Zapoznaj się z moim wpisem dotyczącym zamykania kont w bankach oraz z ofertą innych banków opisywanych na blogu: Konta osobiste dla każdego

Niniejszy artykuł zawiera odnośnik (-i) do stron instytucji finansowych i jeżeli użytkownik przejdzie na jedną z nich, złoży wniosek i podpisze umowę, autor bloga Bankowe ABC może uzyskać wynagrodzenie.
Warunki nie będą gorsze (a często lepsze) niż te, które użytkownik uzyskałby bezpośrednio. Dzięki temu wynagrodzeniu będzie możliwe pokrycie kosztów utrzymania działalności bloga.
Reklama
Podziel się swoją opinią:

Zapisz się na newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby otrzymywać newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych (adres e-mail) w celu otrzymywania wiadomości w ramach newslettera Bankowe ABC.
Zapisując się wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą mailową. W celu uzyskania szczegółów zapoznaj się z polityką prywatności. Otrzymasz maksymalnie 2 wiadomości w miesiącu, bez reklam i spamu. Możesz wypisać się w każdej chwili.