Jak zamknąć konto w VeloBanku? Aktualna instrukcja 2024

30 września 2022 r. Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) rozpoczął przymusową restrukturyzację Getin Noble Banku. Obecnie Getin Bank działa jako VeloBank. Jeśli chcesz zamknąć konto osobiste, z tego wpisu dowiesz się:

  • Jak zamknąć konto w VeloBanku? 
  • Jak zamknąć konto oszczędnościowe w VeloBanku?

Jeśli chcesz więcej przydatnych informacji dotyczących zamykania kont i rezygnacji z kart w bankach, sprawdź wpis: Jak zrezygnować z konta osobistego lub karty kredytowej?

W jaki sposób zamknę konto osobiste w VeloBanku?

W wyszukiwarce na stronie VeloBanku można znaleźć jedynie informację, że konto zamkniesz na dwa sposoby:

Reklama
  • za pomocą bankowości internetowej,
  • osobiście w oddziale,

Dodatkowo możesz zlikwidować konto w VeloBanku wysyłając wypowiedzenie listownie. Oczywiście zdecydowanie polecam zamykanie konta w VeloBank przez internet.

Jak zamknąć konto w VeloBanku?
Przez internet:Wnioski -> Obsługa -> Konto -> Wypowiedzenie umowy rachunku
Przez infolinię:Brak
W oddzialeZłożenie w dowolnym oddziale dyspozycji zamknięcia rachunku konta osobistego
Listownie na adres:VeloBank SA
Rondo Ignacego Daszyńskiego 2 C
00-843 Warszawa
Okres wypowiedzenia:30 dni
Oferta na zatrzymanie:Brak danych

O czym należy pamiętać przed zamknięciem konta w VeloBanku?

Zamykając konto w VeloBanku musisz pamiętać, że:

  • standardowo obowiązuje 30-dniowy okres wypowiedzenia chyba, że VeloBank właśnie zmienia warunki prowadzenia konta (regulaminy, tabele opłat i prowizji), niestety wypowiedzenia ze skutkiem natychmiastowym nie można wykonać przez internet;
  • zostaną zamknięte wszystkie usługi i produkty powiązane z zamykanym kontem takie jak m.in. Umowa o limit kredytowy, Umowa o Dopuszczalny debet, Umowa o kartę debetową;
  • na dzień zamknięcia konta, w przypadku wystąpienia salda ujemnego należy je uregulować wraz z odsetkami, dlatego dopłatę środków najlepiej wykonać przed zamknięciem rachunku;
  • likwidując konto oszczędnościowe, na którym zostały środki, tylko jeden przelew w miesiącu jest bezpłatny;
  • w przypadku salda dodatniego, nadpłata zostanie przeksięgowana na nieoprocentowany rachunek, a środki będzie można wypłacić w placówce VeloBanku, przy wypowiedzeniu przez internet brak możliwości wskazania rachunku w innym banku do przelewu;
  • wypowiadając Umowę o Bankowość Elektroniczną stracisz możliwość obsługi pozostałych produktów bankowych, z których korzystasz w VeloBank za pośrednictwem kanałów internetowych.

W przypadku zamykania konta powiązanego z lokatą musisz zmienić rachunek do zwrotu środków po jej zakończeniu lub zmienić status na odnawialna. Jeśli tego nie zrobisz środki po zakończeniu lokaty zostaną przekazane na utworzony nieoprocentowany rachunek.

Reklama

Jak wygląda w VeloBank zamknięcie konta przez internet?

Zamknięcie konta w bankowości internetowej VeloBanku jest dosyć łatwe i zajmie tylko kilka minut. Zapoznaj się z poniższymi ilustracjami, które pokazują jak krok po kroku zamknąć konto w VeloBank przez internet.

Po zalogowaniu do bankowości internetowej przejdź do zakładki “Wnioski”. Poniżej na wyświetlonym pasku przejdź do zakładki “Obsługa” a następnie rozwiń zakładkę „Konta” przewiń na sam dół, gdzie znajdziesz dyspozycję “Wypowiedzenie umowy rachunku”.

Po kliknięciu w przycisk “Złóż wniosek”, na kolejnym ekranie musisz wypełnić kilka informacji dotyczących składanego wniosku.

Reklama
jak zamknąć konto internetowe w getin banku
Jak zamknąć konto w VeloBanku
Jak zamknąć konto w VeloBanku

Źródło: strona internetowa bankowości internetowej VeloBanku

W pierwszej kolejności wybierz rachunki, które planujesz zamknąć (wszystkie lub np. tylko konto oszczędnościowe). Jeżeli posiadasz założoną lokatę terminową, której wypłata ma być dokonana na zamykany rachunek, pojawi się komunikat, iż musisz najpierw przejść do menu Lokaty, klikając przycisk „Przejdź do lokaty” oraz (o czym wspominałem) zmienić rachunek do zwrotu środków lub ustawić lokatę jako odnawialną. Warto to zrobić wcześniej, ponieważ proces zamykania konta będziesz zaczynał od początku. Niestety nie można wskazać rachunku w innym banku.

Jak zamknąć konto w VeloBanku

Źródło: strona internetowa bankowości internetowej VeloBanku

Reklama

W kolejnym kroku wybierz TAK jeśli chcesz zlikwidować dostęp do bankowości elektronicznej. Warto to zrobić szczególnie, gdy nie masz innych produktów w VeloBank, ze względów bezpieczeństwa. UWAGA!!! Jeśli zamkniesz wszystkie posiadane rachunki, dostęp do bankowości elektronicznej zamkniesz tylko w oddziale.

Przypominam jednak, że zamykając dostęp, stracisz możliwość korzystania przez internet z innych produktów, które jeszcze posiadasz. Wszystkie sprawy będziesz musiał załatwić w oddziale lub przez infolinię.

W kolejnym kroku VeloBank chciałby poznać powód twojej rezygnacji z konta.

Reklama

Po wypełnieniu pierwszej części, kliknij DALEJ.

jak zakmnac konto velo bank 5 1

Źródło: strona internetowa bankowości internetowej VeloBanku

Na kolejnym ekranie masz za zadanie sprawdzić poprawność danych a następnie kliknąć ZATWIERDŹ. Wniosek zatwierdzasz za pomocą otrzymanego SMSa lub przez autoryzację mobilną w telefonie.

Reklama

Tutaj również pojawi się informacja, w którym dokładnie dniu twój rachunek zostanie zamknięty.

Możesz spodziewać się kontaktu ze strony pracownika Banku, który zapewne będzie próbował namówić na pozostanie w banku.

jak zakmnac konto velo bank 6 1

Źródło: strona internetowa bankowości internetowej VeloBanku

Reklama

Zamykanie konta osobistego w oddziale VeloBanku

Konto w VeloBanku można zamknąć w placówce. Lista oddziałów VeloBanku znajduje się tutaj. Liczba placówek banku nie jest równomiernie rozłożona. W niektórych województwach znajdziesz tylko kilka oddziałów. Część placówek banku, znajdujących się w galeriach handlowych, w dużych miastach, jest czynna również w soboty. 

Do oddziału wybierz się z dokumentem tożsamości. Podczas wizyty złóż dyspozycję wypowiedzenia umowy rachunku i karty do konta oraz bankowości internetowej. Koniecznie uzyskaj od pracownika banku potwierdzenie złożenia wypowiedzenia (pieczątkę) na kopii wniosku.

Zamykanie listownie konta osobistego VeloBanku

Kolejnym sposobem na zamknięcie konta, aczkolwiek niechętnie o nim wspominam, jest wysłanie wypowiedzenia pocztą. Co będzie dużym utrudnieniem, dokument musisz przygotować we własnym zakresie. W wypowiedzeniu wnioskujesz o rozwiązanie Umowy Rachunków Płatniczych, Kanałów Zdalnych oraz Karty Debetowej. Przygotowany i podpisany (zgodnie ze wzorem podpisu złożonym w banku) dokument wypowiedzenia prześlij listem poleconym za potwierdzeniem odbioru na adres:

VeloBank SA

Rondo Ignacego Daszyńskiego 2 C

00-843 Warszawa

Po otrzymaniu wypowiedzenia pracownik banku może skontaktować się z tobą telefonicznie.

Jesteś klientem VeloBanku? Chcesz zrezygnować z konta? Sprawdź oferty promocyjne innych banków: Promocje kont osobistych

Zapoznaj się również z ofertą innych kont osobistych opisywanych na blogu lub sprawdź proponowane poniżej:

Niniejszy artykuł zawiera odnośnik (-i) do stron instytucji finansowych i jeżeli użytkownik przejdzie na jedną z nich, złoży wniosek i podpisze umowę, autor bloga Bankowe ABC może uzyskać wynagrodzenie.
Warunki nie będą gorsze (a często lepsze) niż te, które użytkownik uzyskałby bezpośrednio. Dzięki temu wynagrodzeniu będzie możliwe pokrycie kosztów utrzymania działalności bloga.
Reklama
Podziel się swoją opinią:

Zapisz się na newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby otrzymywać newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych (adres e-mail) w celu otrzymywania wiadomości w ramach newslettera Bankowe ABC.
Zapisując się wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą mailową. W celu uzyskania szczegółów zapoznaj się z polityką prywatności. Otrzymasz maksymalnie 2 wiadomości w miesiącu, bez reklam i spamu. Możesz wypisać się w każdej chwili.