Co to jest usługa Fast Cash? – jak otrzymać gotówkę z karty kredytowej na konto

Fast Cash to usługa finansowa, która umożliwia korzystanie z przyznanego limitu kredytowego w ramach karty kredytowej niemal natychmiast. Nie jest konieczne oczekiwanie na dostarczenie karty fizycznie, co zazwyczaj zajmuje do dwóch tygodni. Usługa ta pozwala na szybki i łatwy dostęp do gotówki w sytuacjach, gdy jest to pilnie potrzebne.

Kluczowe informacje warte zapamiętania:

  • Fast Cash to usługa finansowa, która umożliwia szybki i łatwy dostęp do gotówki.
  • Korzystanie z Fast Cash jest proste i wygodne – wystarczy złożyć wniosek o kartę kredytową i zlecić przelew na wybrane konto.
  • Dzięki usłudze Fast Cash można szybko i sprawnie pokryć bieżące lub nieprzewidziane wydatki.

Czym jest usługa Fast Cash?

Fast Cash to usługa umożliwiająca dostęp do szybkiej gotówki w ramach złożonej dyspozycji przekazania środków z rachunku karty kredytowej, składanej podczas podpisywania umowy o kartę kredytową.

Reklama

Instytucja finansowa pozwala swoim klientom na natychmiastowe korzystanie z przyznanej kwoty limitu kredytowego. Dzięki temu rozwiązaniu, klienci nie muszą czekać na fizyczne doręczenie karty, co z reguły trwa nawet dwa tygodnie.

Jak działa usługa Fast Cash?

Korzystanie z Fast Cash jest proste i wygodne. Wystarczy złożyć wniosek o kartę kredytową, a następnie złożyć dyspozycję uruchomienia usługi poprzez zlecenie przelewu na swój indywidualny rachunek bankowy.

Środki zostaną przelane praktycznie od razu (w zależności od banku), a czas, w którym je otrzymasz, zależy od godzin księgowania przelewów w bankach. Dzięki temu można szybko i sprawnie uregulować bieżące wydatki lub pokryć nieprzewidziane koszty.

Reklama

Jeśli wniosek zostanie zatwierdzony, klient otrzymuje możliwość przelania określonej kwoty pieniędzy na swoje konto bankowe. Pamiętajmy, że to nie odnosi się do całej przyznanej nam kwoty limitu, ale tylko jej części. Możemy jednak określić, jaką sumę pieniędzy potrzebujemy od zaraz. Niemniej jednak, usługa Fast Cash jest korzystna dla klientów, którzy potrzebują szybkiego dostępu do gotówki, a nie chcą lub nie mogą skorzystać z wypłaty gotówki z bankomatu.

Przelane środki są traktowane jako wykorzystanie przyznanego limitu i traktowane są przez bank jako transakcja gotówkowa, co oznacza, że mogą zostać naliczone prowizje i/lub odsetki. Niektóre banki oferują usługę bezpłatnie i nie wymagają od klienta płatności dodatkowych prowizji. Koniecznie zapoznaj się dokładnie z umową przed skorzystaniem z usługi. 

Warto zaznaczyć, że powstałe zadłużenie klient może spłacić poprzez bezpośrednią wpłatę na rachunek karty bądź rozkładając sobie spłatę zadłużenia na dogodne raty.

Reklama

Ważne jest również, aby pamiętać, że usługa Fast Cash jest dostępna jednorazowo tylko dla klientów, którzy wnioskują o kartę kredytową w danym banku i nie można z niej skorzystać w późniejszym okresie. Jeśli nie mamy karty, musimy ją najpierw wyrobić, aby móc skorzystać z tej usługi. 

Zalety i wady usługi Fast Cash

Usługa Fast Cash to szybki i wygodny sposób na uzyskanie dodatkowych środków finansowych, bez konieczności oczekiwania na przesłanie karty kredytowej przez firmę finansową. Oto kilka zalet i wad tej usługi:

Brak konieczności oczekiwania na przesłanie karty kredytowej przez firmę finansową
Możliwość skorzystania ze swego rodzaju pożyczki na dowolny cel
Bardzo krótki czas oczekiwania na realizację dyspozycji
Możliwość skorzystania z pożyczki bez wychodzenia z domu
W niektórych bankach brak dodatkowych opłat za korzystanie z usługi Fast Cash
Szybka realizacja przelewu na konto
Możliwość wpadnięcia w spiralę zadłużenia w przypadku niewłaściwego korzystania z usługi
Wysokie koszty związane z odsetkami i prowizjami w przypadku niespłacenia na czas
Konieczność dokładnego zapoznania się z umową przed skorzystaniem z usługi

Podsumowując, usługa Fast Cash oferuje wiele zalet, takich jak brak konieczności oczekiwania na przesłanie karty kredytowej, krótki czas oczekiwania na weryfikację wniosku oraz szybką realizację przelewu na konto. Jednakże, należy uważać na wysokie koszty związane z odsetkami i prowizjami oraz ryzyko wpadnięcia w spiralę zadłużenia.

Reklama

Warunki spłaty zadłużenia

Po dokonaniu transakcji przy użyciu usługi Fast Cash, klient musi spłacić zadłużenie zgodnie z ustalonymi warunkami. Spłata zadłużenia może odbywać się na dwa sposoby:

  1. Bezpośrednia wpłata na rachunek karty – klient może spłacić zadłużenie poprzez bezpośrednią wpłatę na rachunek karty kredytowej. W takim przypadku, spłata zadłużenia zostanie zaksięgowana na rachunku karty w ciągu 2-3 dni roboczych.
  2. Rozłożenie zadłużenia na raty (jeśli bank zapewnia taką możliwość) – klient może skorzystać z opcji rozłożenia zadłużenia na raty. W takim przypadku, bank ustala warunki spłaty zadłużenia, w tym liczbę rat oraz ich wysokość.

Warto zwrócić uwagę, że spłata zadłużenia na karcie kredytowej jest jednym z najważniejszych elementów korzystania z usługi. Należy dokładnie zapoznać się z warunkami spłaty zadłużenia oraz terminami płatności, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji związanych z niespłacaniem zadłużenia.

W przypadku niespłacenia zadłużenia w terminie, bank nalicza odsetki karne, najczęściej w wysokości maksymalnych odsetek za opóźnienie, oraz może podjąć kroki prawne w celu odzyskania długu. Dlatego bardzo ważne jest, aby spłacać zadłużenie w terminie i zgodnie z ustalonymi warunkami.

Reklama

Wpływ Fast Cash na zdolność kredytową

Usługa Fast Cash może mieć wpływ na zdolność kredytową posiadaczy kart kredytowych. W przypadku korzystania z tej usługi, instytucje kredytowe będą uwzględniać wypłacone środki jako wykorzystanie przyznanego limitu co obniży zdolność kredytową klienta w przyszłości, gdyby starał się o zaciągnięcie kolejnego zobowiązania kredytowego.

Warto również pamiętać, że korzystanie z usługi Fast Cash może wpłynąć na wysokość limitu kredytowego, który zostanie przyznany klientowi. Banki mogą bowiem obniżyć limit kredytowy w przypadku korzystania z tej usługi.

W przypadku klientów, którzy mają już niską ocenę kredytową, korzystanie z usługi Fast Cash może być ryzykowne. W takiej sytuacji warto rozważyć inne sposoby pozyskania środków finansowych, które nie będą wpływać negatywnie na ocenę kredytową.

Reklama

Dostępność Fast Cash w bankach i innych instytucjach finansowych

Usługa Fast Cash jest dostępna w różnych bankach, w tym w Santander Bank Polska, PKO BP oraz w firmie pożyczkowej Net Credit.

Kwota, jaką można przelać za pomocą usługi Fast Cash, jest uzależniona od przyznanego limitu kredytowego. Usługa ta dotyczy jedynie części przyznanego limitu, a nie całej kwoty.

Fast Cash w Santander Bank Polska

Podczas składania wniosku o kartę kredytową, masz możliwość zlecić bezpłatny transfer z limitu kredytowego na konto osobiste, korzystając z usługi Fast Cash. Przelew zostanie zrealizowany po podpisaniu umowy. Złożenie dyspozycji pierwszego przelewu w dniu złożenia wniosku o kartę kredytową (Fast Cash) jest bezpłatne (pod warunkiem otrzymania pozytywnej decyzji kredytowej).

Reklama

Sprawdź ofertę kart kredytowych Santander Bank Polska

Please select listing to show.

Fast Cash w Banku PKO BP

Podczas podpisywania umowy o kartę kredytową w Banku PKO BP, zleć transfer środków na określone konto. Przelew zostanie zrealizowany w ciągu 3 dni roboczych, czyli jeszcze zanim otrzymasz kartę i ją aktywujesz. Możesz zadecydować o przelaniu kwoty do 90% zatwierdzonego limitu kredytowego (nie więcej niż 30000 zł). Na spłatę zadłużenia wynikającego z tego transferu możesz skorzystać z okresu bezodsetkowego, trwającego nawet do 55 dni. Prowizja za tę operację wynosi 2% jej wartości. 

Sprawdź ofertę kart kredytowych Bank PKO BP.

Please select listing to show.

Fast Cash w Net Credit

Fast Cash to usługa, która umożliwia wykonanie zlecenia przelewu na indywidualny rachunek bankowy określony we wniosku o przyznanie limitu kredytowego – na ten, z którego został zrealizowany przelew weryfikacyjny. Możesz wykorzystać do 90% przyznanego limitu kredytowego bezpośrednio na swoje konto osobiste (opcja Fast Cash dostępna wyłącznie podczas procesu rejestracji). Czas, w którym otrzymasz środki, zależy od czasu księgowania przelewów w Twoim banku. 

Sprawdź ofertę limitu kredytowego na karcie Mastercard w Net Credit.

Please select listing to show.
Reklama
Podziel się swoją opinią:

Zapisz się na newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby otrzymywać newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych (adres e-mail) w celu otrzymywania wiadomości w ramach newslettera Bankowe ABC.
Zapisując się wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą mailową. W celu uzyskania szczegółów zapoznaj się z polityką prywatności. Otrzymasz maksymalnie 2 wiadomości w miesiącu, bez reklam i spamu. Możesz wypisać się w każdej chwili.