Amazfit ZEPP Pay – nowe płatności mobilne w bankach od 2024

Technologia płatności mobilnych szybko się rozwija, a użytkownicy urządzeń przenośnych oczekują coraz większej wygody i bezpieczeństwa transakcji. Czy zegarkiem Amazfit można płacić? W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie płatnościami mobilnymi, Amazfit wprowadza nową funkcję w swoich zegarkach – Zepp Pay.

Zepp Pay to innowacyjne rozwiązanie płatności mobilnych dostępne na smartwatchach Amazfit, które umożliwia szybkie i bezkontaktowe dokonywanie płatności bezpośrednio z urządzenia na ręku.

To nowe rozwiązanie, które wkrótce może zdobyć popularność wśród banków i ich klientów w Polsce, gdzie na razie usługa ta uzyskała wsparcie przez znaczną liczbę banków spółdzielczych w Grupie BPS, umożliwiając płatności za pomocą szerokiej gamy zegarków Amazfit.

Reklama

Stanowi alternatywę dla tradycyjnych metod płatności oraz innych systemów płatności mobilnych dostępnych w urządzeniach przenośnych. Dzięki współpracy z siecią płatności Mastercard, użytkownicy mogą czerpać korzyści z łatwo dostępnych i bezpiecznych transakcji płatniczych.

Kluczowe informacje warte zapamiętania:

 • Amazfit ZEPP Pay to wygodne rozwiązanie umożliwiające płatności zbliżeniowe z zegarka.
 • System współpracuje z licznymi bankami spółdzielczymi, oferując szeroki dostęp do usługi.
 • Rozwiązanie to znacząco wpływa na codzienne życie, oferując szybkie i bezpieczne transakcje.

Zepp Pay i jego rola w płatnościach

Zepp Pay rewolucjonizuje podejście do transakcji bezgotówkowych, ułatwiając płatności za pomocą zegarków Amazfit. 

Reklama

Co to jest Zepp Pay?

Zepp Pay to system płatności mobilnych, upowszechniający użycie smartwatchy Amazfit jako zamiennika tradycyjnych kart płatniczych. Dzięki niemu użytkownicy mogą dodać do urządzenia swoje karty i dokonywać płatności zbliżeniowych w sposób prosty i bezpieczny.

Jak działa Zepp Pay?

Aby skorzystać z Zepp Pay, konieczne jest dodanie danych karty do aplikacji i aktywacja funkcji zbliżeniowej w zegarku. W praktyce użytkownik przytrzymuje zegarek w pobliżu terminala płatniczego, aby sfinalizować transakcję. System pozwala na dodanie do ośmiu kart bankowych, co zwiększa komfort użytkowania.

Zepp Pay wykorzystuje technologię NFC (Near Field Communication), która umożliwia komunikację pomiędzy urządzeniem a terminalem płatniczym. Użytkownicy, po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji na swoim zegarku Amazfit i skonfigurowaniu danych karty płatniczej, mogą dokonywać płatności zbliżeniowych w punktach akceptujących płatności bezkontaktowe – wystarczy zbliżyć zegarek do czytnika.

Reklama

Integracja z bankami

Integracja Zepp Pay z sektorem bankowym jest stale rozszerzana, a klienci banków mają dostęp do tych nowoczesnych form płatności. Zepp Pay współpracuje już z ponad 300 bankami spółdzielczymi, umożliwiając wygodną i szybką obsługę finansową.

Zalety płatności zbliżeniowych Zepp Pay

Płatności zbliżeniowe Zepp Pay oferują wiele korzyści dla użytkowników, w tym:

 • Bezpieczeństwo: Płatności są zabezpieczone przez zaawansowane mechanizmy autoryzacji i szyfrowania (tokenizacja), minimalizując ryzyko kradzieży danych.
 • Wygodę: Eliminuje potrzebę noszenia portfela lub telefonu – wszystko, czego potrzebujesz, to zegarek na nadgarstku.
 • Szybkość transakcji: Płatności zbliżeniowe są znacznie szybsze niż tradycyjne metody płatności, co znacząco przyspiesza proces zakupów.
 • Uniwersalność: Technologia NFC jest szeroko akceptowana na całym świecie, co oznacza, że Zepp Pay może być używane praktycznie wszędzie, gdzie akceptowane są płatności bezkontaktowe.

Dzięki Zepp Pay i zegarkom Amazfit płatności mobilne staną się coraz bardziej dostępne i atrakcyjne dla szerokiego grona użytkowników.

Reklama

Potencjalne wyzwania dla Zepp Pay:

 • Kompatybilność: Wymaga, aby zarówno zegarki, jak i terminale płatnicze były wyposażone w technologię NFC.
 • Akceptacja: Mimo rosnącej popularności płatności mobilnych, nadal istnieją punkty, które nie akceptują technologii zbliżeniowych.
 • Zasięg: Choć rozwija się dynamicznie, dostęp jest ograniczony do banków spółdzielczych Grupy BPS (Bank Polskiej Spółdzielczości SA w Warszawie), DiPocket Limited, Santander Bank Polska, a wkrótce Curve. 

Zegarki Amazfit wspierające płatności mobilne

Modele Amazfit Balance z funkcją płatności

Amazfit Balance to jeden z modeli marki Amazfit, który umożliwia korzystanie z bezkontaktowej metody płatności za pośrednictwem chipa NFC. Lista zegarków Amazfit kompatybilnych z nowym systemem płatności będzie się powiększać, co ułatwi życie użytkownikom ceniącym technologię noszoną na nadgarstku.

Bezpieczeństwo i prywatność w zegarkach Amazfit

Amazfit kładzie duży nacisk na zabezpieczenie smartwatcha. Każde uaktywnienie urządzenia na nadgarstku wymaga autoryzacji za pomocą kodu PIN, co znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa. Zastosowanie takiej blokady minimalizuje ryzyko nieautoryzowanego dostępu do środków na wypadek zgubienia zegarka czy blokady opaski. Wprowadzenie tych rozwiązań ma na celu ochronę prywatności użytkowników oraz zapewnienie spokoju podczas dokonywania płatności.

Reklama

Wsparcie dla kart Mastercard

Mastercard jest kluczowym partnerem w procesie rozwoju płatności mobilnych Amazfit ZEPP Pay. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się wygodą dokonywania transakcji zbliżeniowych bez konieczności posiadania przy sobie portfela czy fizycznej karty płatniczej. Współpraca z Mastercard gwarantuje nie tylko szeroki zakres akceptacji płatności, ale również zapewnia wysoki standard bezpieczeństwa transakcji.

Praktyczne porady dotyczące używania Zepp Pay

Zepp Pay ułatwia realizowanie płatności mobilnych za pomocą zegarków Amazfit, integrując technologię NFC i bezpieczne przechowywanie danych kart płatniczych. Poniższe informacje pomogą użytkownikom skutecznie korzystać z tego systemu płatności.

Jak skonfigurować płatności w zegarku Amazfit?

W aplikacji Zepp:

Reklama
 • Przejdź do zakładki Profil.
 • Wybierz Moje urządzenia i Ustawienia zegarka.
 • Aktywuj Blokadę po zdjęciu z nadgarstka i ustaw kod PIN dla dodatkowego zabezpieczenia.

Profil -> Moje urządzenia -> Amazfit Balance -> Ustawienia zegarka -> Blokada i hasło po zdjęciu

Dodawanie karty:

 • W Ustawieniach aplikacji Zepp wybierz Zepp Pay.
 • Dodaj swoją kartę płatniczą MasterCard, wprowadzając jej dane i akceptując regulamin.

Więcej informacji można znaleźć w poradniku jak używać na swoim Amazfit.

Reklama

Płatności mobilne Zepp Pay podczas zakupów

Skorzystanie z płatności podczas zakupów wymaga następujących czynności:

 • Etap 1 – Wejdź do Zepp Pay, używając opcji z menu aplikacji, kart dostępu bezpośredniego lub poprzez dwukrotne naciśnięcie przycisku (koronki).
 • Etap 2 – Wybierz i aktywuj swoją kartę przed zrealizowaniem transakcji.
 • Etap 3 – Przyłóż do terminala płatniczego, aby sfinalizować operację płatniczą w czasie nie dłuższym niż 60 sekund.

Rozwiązywanie problemów z płatnościami

Jeśli płatność nie przebiega pomyślnie:

 • Upewnij się, że funkcja NFC w zegarku jest włączona.
 • Sprawdź, czy urządzenie jest naładowane i w pobliżu terminala płatniczego.
 • Weryfikacja kodu PIN może być wymagana do autoryzacji transakcji.
 • Pamiętaj o 60-sekundowym oknie czasowym do przyłożenia zegarka do terminala, po aktywacji karty płatniczej.

W przypadku częstych problemów warto skontaktować się z pomocą techniczną Zepp, aby uzyskać wsparcie w rozwiązywaniu trudności związanych z obsługą.

Sprawdź konta i karty obsługujące Zepp Pay.

Najczęściej zadawane pytania

Poniższe pytania i odpowiedzi mają na celu rozwianie wątpliwości dotyczących korzystania z płatności mobilnych Amazfit.

Niniejszy artykuł zawiera odnośnik (-i) do stron instytucji finansowych i jeżeli użytkownik przejdzie na jedną z nich, złoży wniosek i podpisze umowę, autor bloga Bankowe ABC może uzyskać wynagrodzenie.
Warunki nie będą gorsze (a często lepsze) niż te, które użytkownik uzyskałby bezpośrednio. Dzięki temu wynagrodzeniu będzie możliwe pokrycie kosztów utrzymania działalności bloga.
Reklama
Podziel się swoją opinią:

Zapisz się na newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby otrzymywać newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych (adres e-mail) w celu otrzymywania wiadomości w ramach newslettera Bankowe ABC.
Zapisując się wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą mailową. W celu uzyskania szczegółów zapoznaj się z polityką prywatności. Otrzymasz maksymalnie 2 wiadomości w miesiącu, bez reklam i spamu. Możesz wypisać się w każdej chwili.