2490 numer rozliczeniowy Alior Banku

NUMERY ROZLICZENIOWE BANKOW 1 1
NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O Alior Bank
Alior Bank
Alior Bank
PEŁNA NAZWA BANKU
Alior Bank Spółka Akcyjna
ADRES SIEDZIBY
Alior Bank Spółka Akcyjna
ul. Łopuszańska 38D
02-232 Warszawa

Alior Bank to jedna z największych instytucji finansowych w Polsce, oferująca szeroką gamę produktów bankowych. Jednym z ważnych elementów funkcjonowania banku jest numer rozliczeniowy, który umożliwia dokonywanie transakcji międzybankowych. Numer rozliczeniowy Alior Banku, którym jest identyfikowany w systemie międzybankowym to 2490.

W związku przejęciami innych banków, w Alior Bank można spotkać numery rozliczeniowe: 1060, 1300 i 1710.

Numery rachunków 1060 Banku BPH przejętego przez Alior Bank

Numery rachunków 1060 dotyczą działalności przejętej przez Alior Bank z Banku BPH.

Reklama

Prace związane z standaryzacją oferty produktów i usług oraz systemów informatycznych w związku z połączeniem działalności operacyjnej Alior Banku i działalności przejętej z Banku BPH zakończyły się 27 marca 2017 roku. 

Nowe numery zostały przypisane do rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych, oszczędnościowych, lokat terminowych, rachunków kredytowych i kart kredytowych. Dotychczasowe numery rachunków były ważne przez co najmniej 2 lata. To oznacza, że można było wpłacać środki na rachunek za pomocą zarówno starego, jak i nowego numeru bankowego. To samo dotyczy spłaty kredytu i salda na karcie kredytowej, które można było dokonać zarówno za pomocą nowego, jak i istniejącego numeru rachunku kredytowego. 

Numery rachunków 1710 GE Money Bank (później Bank BPH) przejętego przez Alior Bank

Numer rozliczeniowy 1710 należał do GE Money Banku (dawniej Dominet Bank), który następnie został wchłonięty przez Bank BPH. Ten z kolei został przejęty przez Alior Bank.

W 2009 roku doszło do połączenia prawnego Banku BPH i GE Money Banku, który został wcześniej przejęty przez GE. Po rejestracji przez sąd w dniu 31 grudnia 2009 roku, Bank BPH i GE Money Bank działały jako jeden bank.

Numery rachunków 1300 Meritum Bank przejętego przez Alior Bank

26 października 2015 roku nastąpiło scalenie Meritum Banku z Alior Bankiem. Po połączeniu, bank działa pod nazwą prawną Alior Bank SA. Dotychczasowy numer rozliczeniowy Meritum Banku 1300 został zastąpiony numerem Alior Banku.

W związku z tym przypisano nowe numery rachunków bankowych do wszystkich produktów, które posiadali klienci Meritum Banku. Te nowe numery rachunków zostały przydzielone zarówno do rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych, rachunków oszczędnościowych, rachunków bieżących, jak i rachunków kredytowych. Poprzednie numery rachunków, które były używane w Meritum Banku, są nadal aktywne. Oznacza to, że można dokonywać wpłat na konta osobiste i firmowe za pomocą zarówno starych, jak i nowych numerów rachunków. Podobnie, spłata kredytów może być realizowana zarówno na nowy, jak i na dotychczasowy numer rachunku kredytowego. Przelewy wychodzące są realizowane z rachunków z nowym numerem. 

Co to jest numer rozliczeniowy Alior Banku?

Numer rozliczeniowy Alior Banku to unikatowy kod, który jest przypisany do każdego konta bankowego w tym banku. Jest to kombinacja cyfr, która jest używana do identyfikacji banku, a także do przekazywania informacji związanych z przelewami bankowymi.

Numer rozliczeniowy Alior Banku składa się z 8 cyfr i jest częścią numeru konta bankowego. Pierwsze dwie cyfry to suma kontrolna, następne czrtery cztery cyfry to numer banku, a kolejne cztery to numer oddziału banku.

Każda osoba posiadająca konto w Alior Banku otrzymuje również swój własny numer rozliczeniowy, który składa się z 26 cyfr. W tym numerze zawarte są informacje o banku, oddziale oraz konkretnym koncie. Dzięki temu numerowi możliwe jest dokonywanie przelewów oraz innych transakcji w ramach konta.

Numery rozliczeniowe Alior Banku

Numer rozliczeniowy bankuNazwa bankuNazwa handlowaRodzaj instytucjiNazwa jednostkiNumer rozliczeniowy jednostkiNazwa jednostki rozliczeniowej
249 Alior Bank Spółka Akcyjna bank krajowyCentrala24900005Centrala
249 Alior Bank Spółka Akcyjna bank krajowyCentrala24900047Kantor DE
249 Alior Bank Spółka Akcyjna bank krajowyPlacówka Partnerska w Aleksandrowie Łódzkim, pl. Tadeusza Kościuszki 10A, 95-070 Aleksandrów Łódzki
249 Alior Bank Spółka Akcyjna bank krajowyPlacówka Partnerska w Andrychowie, ul. Krakowska 96, 34-120 Andrychów
249 Alior Bank Spółka Akcyjna bank krajowyOddział w Augustowie, rynek Zygmunta Augusta 30, 16-300 Augustów
249 Alior Bank Spółka Akcyjna bank krajowyPlacówka Partnerska w Barcinie, ul. Polna 4A, 88-190 Barcin
249 Alior Bank Spółka Akcyjna bank krajowyPlacówka Partnerska w Barlinku, ul. Niepodległości 34, 74-320 Barlinek
249 Alior Bank Spółka Akcyjna bank krajowyPlacówka Partnerska w Bełchatowie, ul. Wojska Polskiego 70, 97-400 Bełchatów
249 Alior Bank Spółka Akcyjna bank krajowyPlacówka Partnerska w Białej Podlaskiej, pl. Wolności 17, 21-500 Biała Podlaska
249 Alior Bank Spółka Akcyjna bank krajowyOddział w Białej Podlaskiej, ul. Prosta 10, 21-500 Biała Podlaska
249 Alior Bank Spółka Akcyjna bank krajowyOddział w Białymstoku, ul. Jana Klemensa Branickiego 19, 15-085 Białystok
249 Alior Bank Spółka Akcyjna bank krajowyPlacówka Partnerska w Białymstoku, ul. Legionowa 28 lok. 1, 15-281 Białystok
249 Alior Bank Spółka Akcyjna bank krajowyOddział w Białymstoku, ul. Lipowa 34, 15-427 Białystok
249 Alior Bank Spółka Akcyjna bank krajowyOddział w Białymstoku, ul. Wiejska 47, 15-351 Białystok
249 Alior Bank Spółka Akcyjna bank krajowyPlacówka Partnerska w Bielawie, ul. Bankowa 1A, 58-260 Bielawa
249 Alior Bank Spółka Akcyjna bank krajowyOddział w Bielsku-Białej, pl. Wolności 9, 43-300 Bielsko-Biała
249 Alior Bank Spółka Akcyjna bank krajowyPlacówka Partnerska w Bielsku-Białej, ul. Żywiecka 95, 43-300 Bielsko-Biała
249 Alior Bank Spółka Akcyjna bank krajowyPlacówka Partnerska w Bielsku Podlaskim, ul. Adama Mickiewicza 48/2, 17-100 Bielsk Podlaski
249 Alior Bank Spółka Akcyjna bank krajowyPlacówka Partnerska w Biłgoraju, ul. Kościuszki 84, 23-400 Biłgoraj
249 Alior Bank Spółka Akcyjna bank krajowyPlacówka Partnerska w Biskupcu, ul. Bogusławskiego 2D, 11-300 Biskupiec
Numer rozliczeniowy bankuNazwa bankuNazwa handlowaRodzaj instytucjiNazwa jednostkiNumer rozliczeniowy jednostkiNazwa jednostki rozliczeniowej

Przeczytaj również artykuł Co oznaczają cyfry w numerze rachunku bankowego?

Co oznaczają cyfry w numerze rachunku bankowego? Rachunki bankowe w Polsce – NRB lub IBAN, struktura rachunku bankowego IBAN, jak wyliczyć liczbę kontrolną numeru konta? Jak sprawdzić poprawność numeru rachunku?

Dane w powyższym zestawieniu pochodzą ze strony Internetowej Bazy Ewidencji Numerów Instytucji Finansowych NBP.

KONTA OSOBISTE w Alior Banku

Promocje w Alior Banku

Niniejszy artykuł zawiera odnośnik (-i) do stron instytucji finansowych i jeżeli użytkownik przejdzie na jedną z nich, złoży wniosek i podpisze umowę, autor bloga Bankowe ABC może uzyskać wynagrodzenie.
Warunki nie będą gorsze (a często lepsze) niż te, które użytkownik uzyskałby bezpośrednio. Dzięki temu wynagrodzeniu będzie możliwe pokrycie kosztów utrzymania działalności bloga.
Reklama